تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1336

نمایندگان خانه ملت مخاطب یک مستند استراتژیک شدند

سینماآنلاین:نمایش ویژه مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» عصر روز سه‌شنبه 25 شهریور در کمیسیون کشاورزی مجلس برگزار و عوامل سازنده این مستند از سوی رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس مورد تقدیر قرار گرفتند.

تقدیر رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس از ساخت مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند»

به گزارش سینماآنلاین؛ به دعوت کمیسیون تخصصی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی عصر روز سه شنبه‌ 25 شهریورماه علی خسروی(کارگردان) و احمد شفیعی(تهیه‌کننده) مستند سریالی «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» با حضور در مجلس شورای اسلامی ضمن نمایش قسمت ششم این مستند با موضوعیت بهره‌ورزی در کشاورزی در خصوص نحوه ساخت و تعامل دستگاه‌های مختلف در تولید این اثر مستند با نمایندگان خانه ملت به گفت‌وگو پرداختند.

در این نشست، دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از سازمان اوج بابت ساختن مستند استراتژیک «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» اظهار داشت: برای ساخت این مستند زحمت بسیار زیادی کشیده شده است و خیلی خوشحال هستیم که امروز در خدمت دوستان فیلمساز در سازمان اوج هستیم که برای اولین بار اقدام به تولید مستندی استراتژیک و راه‌گشا در زمینه وضعیت کشاورزی ایران کرده‌اند.

وی افزود: ساخت مستند نسبت به یک گزارش تحلیلی و یک مقاله بسیار مشکل و پیچیده‌تر است و بخصوص در مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» مباحثی مطرح شده که بسیار درست و دقیق مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم سختی کار مستند باعث نشود تا دوستان ما در سازمان اوج از ادامه ساخت مستندهای استراتژیک در موضوع مهم کشاورزی خسته و دلسرد شوند و به همین دلیل از دوستان درخواست دارم تا همچنان در این مسیر قدم بردارند و در خصوص سایر مسایل مبتلابه کشاورزی نیز به تولید آثار اثرگذار بپردارند.

براساس این گزارش، همچنین در بخشی از این جلسه احمد شفیعی تهیه کننده مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» با اشاره به مراسم رونمایی این اثر در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری اظهار داشت: در این مراسم دکتر آشنا در تحلیلی جالب گفتند که ساخت یک فیلم مستند و تاثیرگذاری تصویر از ده‌ها مقاله و گزارش بیشتر است چرا که افراد اتفاقات را به عینه می‌بینند و من خواهش می‌کنم که تک تک نمایندگان ملت این مستند را کامل و دقیق ببیند چرا که نهایت تلاشمان را کردیم تا تمام مشکلات و مسایل مربوط به حوزه کشاورزی را در این مستند نمایش دهیم و امیدوارم نمایندگان ملت به ما کمک کنند تا فیلمسازی در این حوزه مهم را همچنان ادامه دهیم.

در بخشی دیگری از این نشست، علی خسروی کارگردان مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» در سخنانی گفت: از زمان رونمایی این مستند در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری تا امروز مراکز و ارگان‌های زیادی میزبان مستند ما بودند اما دلچسب‌ترین اکران برای من حضور در مجلس و نمایش این اثر برای نمایندگان کمیسیون تخصصی کشاورزی است و از این بابت بسیار خوشحال هستم چرا که معتقدم با تماشای این اثر توسط نمایندگان توانستیم رسالت خود را کامل‌تر کنیم و امیدوارم این مستند گامی باشد تا وضعیت کشاورزی ایران حتی یک قدم جلو پیشرفت بیشتری داشته باشد چرا که کشاورزی می‌تواند ما را از وابستپی به نفت نجات دهد.

براساس این گزارش، در این مراسم اعضای هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی شامل سیدجواد ساداتی‌نژاد به عنوان رئیس، جلال محودزاده نایب رئیس اول، محمدجواد عسکری به عنوان نایب رئیس دوم،حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه دبیر اول، حجت‌الاسلام سید صادق طباطبایی‌نژاد دبیر دوم و معین‌الدین سعیدی سخنگوی کمیسیون کشاورزی حضور داشتند و در پایان نسخه‌ای از مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» به عنوان اولین مستند استراتژیک در حوزه کشاورزی به حاضران در جلسه اهدا شد.

مجموعه مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» نخستین مستندی است به بررسی تحلیلی صنعت کشاورزی در محورهای تولید،عرضه،صادرات،واردات،قاچاق،دلالیسم و مدیریت کشاورزی در ایران و همچنین ارائه راهکار در هرکدام از بخش‌‌ها می‌پردازد که در 8 قسمت 25 دقیقه‌ای ساخته شده است.

مجموعه مستند «میوه‌ها روی درخت مانده‌اند» به کارگردانی علی خسروی و تهیه‌کنندگی احمد شفیعی تولید شده در ‌خانه مستند انقلاب اسلامی و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.

 

ارسال نظر