تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1333

«بی‌حسی موضعی»، «آقای سانسور» و «آبادان یازده 60» برای عبور از روزهای سیاه

سینماآنلاین: با آغاز اکران سه فیلم جدید سینمایی از امروز حالا سینماهای ایران میزبان 5 فیلم جدید شده‌اند و صاحبان سینماها امیدوارند با استقبال مخاطب سایه ویروس شوم کرونا کمی از روی سینماها سبک‌تر شود.

فیلم‌های جدید باعث آشتی مخاطب با پرده نقره‎ای سینما می‌شوند؟

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ مدت‌هاست سینماداران از رکود در سینما و عدم استقبال مخاطب گلایه دارند و نسبت به ترکیب فیلم‌های روی پرده اعتراض می‌کنند اما در مقابل نیز باید پذیرفت در شرایط فعلی اکران فیلم برای صاحبان فیلم‌ها یک ریسک پرخطر محسوب می‌شود.

اما حالا و در شرایطی که روزهای پایانی فصل تابستا ن را پشت سر میگذاریم و عملا سینماها از دو فصل پرمخاطب و سودآفرین خود به دلیل کرونا محروم شده‌اند، 5 فیلم سینمایی جدید ریسک اکران را به جان خریده‌اند تا شاید مخاطب دور شده از سالن‌های سینمایی دوباره پایش به سینماها باز شود و این فیلم‌ها پلی  برای عبور از روزهای سیاه کرونایی سینمای ایران باشند.

اکران سه فیلم  سینمایی «آقای سانسور»، «روزهای نارنجی» و «آبادان یازده 60» در حالی از امروز در سینماها آغاز می‌شود که دو فیلم «بی‌حسی موضعی» و «کاکا» پس از یک هفته نمایش، کمتر از یکصد میلیون فروش داشتند.

«آقای سانسور» به کارگردانی علی جبارزاده با بازی محمدرضا فروتن، بهرام افشاری و بهاره رهنما ترکیب جدیدی از همکاری این سه بازیگر را دارد.

«آبادان یازده 60» مهرداد خوشبخت هم یکی از فیلم‌های دفاع مقدسی جشنواره فجر سال قبل است که با بازی علیرضا کمالی، حسن معجونی و ویدا جوان به ماجرایی در زمان جنگ تحمیلی می‌پردازد که شهر آبادان در آستانه سقوط قرار گرفته بود.

«روزهای نارنجی» نیز دیگر فیلمی است که در جشنواره‌های خارجی متعددی حضور داشته و جوایزی هم کسب کرده است. هدیه تهرانی، علی مصفا و مهران احمدی بازیگران اصلی این فیلم به کارگردانی آرش لاهوتی هستند.

این فیلم‌ها در حالی روانه اکران شده‌اند که سازندگان بعضی از آن‌ها در گفت‌وگوهایی تاکید کرده‌اند که یا از اکران در این شرایط ناراضی هستند یا اینکه برای سینما به نوعی از خودگذشتگی کرده‌اند چرا که میزان حضور مخاطب در سالن‌های سینما آنقدر کم است که هم فیلم‌ها و هم سینماها با ضررهای مالی هنگفتی روبرو شده‌اند. مهم‌ترین مسئله‌ای که در این باره مطرح می‌شود این است که علیرغم توصیه‌ها مردم به راحتی به رستوران‌ها می‌روند اما حاضر به سینما رفتن نیستند آن هم به این خاطر که خیلی‌ها اصلا نمی‌دانند سینماها باز هستند.

 

 

 

ارسال نظر