تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1323

دو خبر از شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت

سینماآنلاین:اسامی هیات داوران آثار «کوتاه داستانی، نماهنگ و پویانمایی» و آثار «داستانی کوتاه، نماهنگ و پویانمایی» بخش «جشنواره‌جشنواره‌ها» شانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت اعلام شد.

معرفی آثار و داوران یک بخش جشنواره جشنواره‌های مقاومت شانزدهم

به گزارش سینماآنلاین؛ بنابراعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی هیات داوران بخش کوتاه داستانی، نماهنگ و پویانمایی «جشنواره‌جشنواره‌ها» از سوی دبیرخانه جشنواره معرفی شد.

5 داور این بخش به ترتیب حروف الفبا جواد اردکانی، حمید بهمنی، محمدعلی صفورا، محمدرضا عرب و محمدحسین نیرومند هستند.

در بخش «جشنواره جشنواره‌ها»ی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، آثاری از سینمای انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس که در تمامی جشنواره‌های داخلی جایزه «بهترین فیلم» را در ۴۰ سال گذشته در قالب های «سینمایی»، «تله فیلم»، «کوتاه»، «مستند»، «پویانمایی»، و «نماهنگ» دریافت کرده‌اند، به مسابقه گذاشته می‌شود.

هیئت داوران این بخش هشت تندیس و دیپلم افتخار به بهترین فیلم بلند سینمایی، بهترین تله فیلم، بهترین فیلم بلند مستند، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم بلندپویانمایی، بهترین فیلم کوتاه پویانمایی و بهترین نماهنگ اهدا خواهد کرد.

 

* اعلام آثار «داستانی کوتاه، نماهنگ و پویانمایی»

همچنین بنابراعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، اسامی آثار «کوتاه داستانی، نماهنگ و پویانمایی» بخش «جشنواره‌جشنواره‌ها»ی شانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از سوی هیئت‌انتخاب این بخش اعلام شد.

بر همین اساس در بخش برگزیدگان کوتاه داستانی: آب هرگز نمی‌میرد (حسین دارابی)، تمام مریم‌ها (محمدجلیل اسکندرزاده)، برای هانا (روح‌الله اکبری)، ولد (امیرعباس ربیعی)، اشکی در صفر (روح‌الله اکبری)، بادیه‌نشین (عماد سلمانیان)، دو خواهر (بیژن میرباقری)، رقاصک (امیر هنرمند)ُ و زنبوردار (محمد طالبی) با یکدیگر رقابت می‌کنند.

در بخش «نماهنگ»، ارغوان (مهدیار عقابی)، حلول (امیر مهران)، خاک مهرآیین (جواد اشرفیان)، سرزمین با اصالت (جواد فلاحتی)، سفیر کربلا (سید عباس امامزاده) و لحظه‌های ماندگار (حسین ستاره) حضور خواهند داشت و در بخش «پویانمایی»: شهر خاموش (امیر مهران)، فهرست مقدس (محمد همدانی)، اگر من خلبان بودم (سهیل نیک‌سرشت)، پدر (سید محمدرضا خردمندان)، رقص قاصدک‌ها (وحید شاکری)، سنگ‌های سپید (فاطمه حسنی) و شهر من سردشت (زیبا ارژنگ) به رقابت می‌پردازند.

در بخش «جشنواره جشنواره‌ها»ی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، آثاری از سینمای انقلاب اسلامی، مقاومت و دفاع مقدس که در تمامی جشنواره‌های داخلی جایزه «بهترین فیلم» را در ۴۰ سال گذشته در قالب های «سینمایی»، «تله فیلم»، «کوتاه»، «مستند»، «پویانمایی»، و «نماهنگ» دریافت کرده‌اند، به مسابقه گذاشته می‌شود.

هیئت‌داوران این بخش هشت تندیس و دیپلم افتخار به بهترین فیلم بلند سینمایی، بهترین تله فیلم، بهترین فیلم بلند مستند، فیلم کوتاه مستند، فیلم کوتاه داستانی، بهترین فیلم بلندپویانمایی، بهترین فیلم کوتاه پویانمایی و بهترین نماهنگ اهدا خواهد کرد.

براساس این گزارش، شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در دو زمان ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس در بخش‌های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره‌ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و «نشان رسول» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر