تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1316

خالق "قیصر" و "گوزن‌ها" در مسیر سی‌امین فیلم سینمایی

سینماآنلاین: مسعود کیمیایی برای ساخت سی‌امین فیلم سینمایی بلند خود «خائن کشی» را با ته مایه‌ای از خیانت به رفیق، عشق و سیاست می‌سازد.

«خائن کشی» مسعود کیمیایی پروانه ساخت گرفت

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛در آخرین جلسه شورای پروانه ساخت سینمایی فیلم «خرابکاران» به نویسندگی فهمیه کرمی، تهیه‌کنندگی غلامرضا گمرکی و کارگردانی سیدداوود اطیابی، «خائن کشی» به نویسندگی و کارگردانی مسعود کیمیایی و تهیه کنندگی علی اوجی، «لانگ شاتهای شرقی» به نویسندگی زاهد ملکی و بهروز فروغی راد، کارگردانی زاهد ملکی و تهیه کنندگی مهدی عظیمی میرآبادی و انیمیشن «تهمتن» به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی سیدمصطفی حسینی مجوز ساخت گرفتند. 

نکته قابل تامل در پروانه‌ ساخت‌های اخیر، صدور پروانه ساخت «خائن کشی» است که مسعود کیمیایی قصد دارد به عنوان سی‌امین فیلم بلند سینمایی‌اش آنرا با تهیه‌کنندگی علی اوجی جلوی دوربین ببرد.

«خائن کشی» یکی از طرح‌های قدیمی مسعود کیمیایی بحساب می‌آید که قرار بود آنرا پیش از «متروپل» بسازد و خودش پیش از این درباره مضمون «خائن کشی»  گفته است:«خائن کشی» درباره چند رفیق است که در فضایی گانگستری می‌خواهند سر نخ موضوعی حیاتی را پیدا کنند و با افت و خیزهای زیادی مواجه می‌شوند».

قهرمان این فیلم کیمیایی هم مانند کارهای سابقش آدمی عبوس، جسور و با صفاتی مناسب با دنیای آرمانی آقای کارگردان است. این قهرمان قرار است با پوشش گانگستری (کلاه شاپو و پالتو) در این فیلم ظاهر شود که در خیابان‌های تهران دنبال پیدا کردن نشانی برای حل یک موضوع جنایی است.

در این فیلم ته مایه‌ای از خیانت به رفیق، عشق و سیاست وجود خواهد داشت. شنیده می‌شود که تقریبا دو سوم فیلم در خیابان می‌گذرد و کیمیایی که نشان داده از دکور خوشش نمی‌آید، این روز‌ها به فکر پیدا کردن فضاهای واقعی برای لوکیشن‌های اصلی این فیلم است.

کیمیایی سال 91 قبل و پیش از ساخت "متروپل" هم به دنبال آن بود که "خائن کشی" را بسازد اما به دلیل پیدا نکردن سرمایه گذار قید کار را زد. در آن هنگام در کنار پولاد کیمیایی از شهاب حسینی، حامد بهداد و فریبرز عرب نیا به عنوان گزینه های ایفای نقش اصلی فیلم نام برده می شد.

 

ارسال نظر