تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1307

اعتراض شدید یک کارگردان در پی اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام

سینماآنلاین: کارگردان «ابراهیم خلیل‌الله» اهانت به پیامبر(ص) را محکوم کرد و خطاب به توهین‌کنندگان گفت: شما به نام آزادی و با برخورداری از زیستن در مهد دموکراسی، تا حتی خداوند متعال را هم منکر می‌شوید.

«جامه سوگ بر تن می‌‌کنم...»

«محمدرضا ورزی» با انتشار یادداشتی ، توهین نشریه فرانسوی  به ساحت مقدس پیامبر اسلام را به شدت محکوم کرد.

متن کامل یادداشت این کارگردان سینما و تلویزیون و سازنده آثاری چون فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل الله» و سریال‌های «ایراندخت» و «معمای شاه» به شرح زیر است :

بنام خدای محمّد(ص)،

خداوندبخشنده  مهربان‌

وسوگندکه محمّد (ص) عبد او و رسول اوست.

این دلنوشته را در حالی تقدیم می کنم که تشنیع و توهین  به ساحت مقدسِ پیامبرعظیم الشأن اسلام  حضرت  محمد(صلی الله علیه وآله وسلم)، توسط عمال شیطان در سرزمین بناپارت، قلبم را به آتش کشیده است.

این نخستین بار نیست که به نام آزادیِ بیان  به ساحتِ قدسیِ  انبیاء الهی اهانت می کنید و قطعا آخرین بار هم نخواهد بود.

شما به نام آزادی بیان و با برخورداری از زیستن در مهد دموکراسی، حتی خداوند متعال را هم منکر می شوید.

در سالهای دورتر، آن عامل پلید شیطان، سلمان رشدی،  با استظهار به آزادی بیانِ انگلیسی،   به ساحت مقدس کتاب الله و نبی اکرم(ص) اهانت کرد.

چندسال پیش، این شناعت در دانمارک تکرار شد و چندی بعد تر، در هالیوود؛  با ساخت فیلمی موهن   به ساحت مقدس نوح نبی (ع).

اینجانب به عنوان یک فیلمساز مسلمانِ شیعه،  انزجار خود را از این  اعمال بی شرمانه (بویژه  از اقدام اخیر در فرانسه)اعلام می دارم و همزمان باصدو بیستمین سالگرد سینمای وزین و عزیز ایران،  به رسم اعتراض به این  تجاسر، جامه سوگ به تن می کنم.

در پایان، به عنوان یک شهروند ایرانی ویک سینماگر مسلمان ، از دولت محترم جمهوری اسلامی ایران می خواهم  در پاسخ به این اقداماتِ بی خردانه و پرده درانه،  موضعی قاطع در قبال دولت فرانسه اتخاذ کند تا  غرور مردمِ سرزمین عزیزم ایران، بیش از این جریحه دار نشود.

والسلام علیک یا مولای یا صاحب الزمان، انا مستغیثٌ بک.

محمدرضا ورزی

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر