تماس با ما درباره ما
کد خبر: 129

فیلم «دخمه» به جشنواره سئول می‌رود

سینماآنلاین: فیلم سینمایی «دخمه» به نویسندگی و کارگردانی وحید ضرابی‌نسب به بخش مسابقه اصلی جشنواره بین‌المللی سئول کره جنوبی راه یافت.

به گزارش سینماآنلاین به نقل از خبرآنلاین: جشنواره بین‌المللی سئول کره جنوبی که جزو فستیوال‌های الف قاره آسیا به حساب می‌آید، ۲۹ شهریور تا ۴ مهر امسال در مرکز جهانی هنر و فرهنگ سئول برگزار می‌شود. در این جشنواره، فیلم «دخمه»، ساخته وحید ضرابی‌نسب به عنوان تنها نماینده خاورمیانه در بخش‌های بهترین فیلم بلند داستانی، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه  با ۲۵ فیلم منتخب دیگر از آمریکا، انگلستان، آفریقای جنوبی، ژاپن، فرانسه، کانادا، چین، کلمبیا، اسپانیا، مکزیک، بلغارستان و کره جنوبی رقابت می‌کند.

 فیلم «دخمه» که در ژانر معمایی و ترس و بر اساس آیین‌های فولکلور ایرانی ساخته شده است، تاکنون در بخش مسابقه جشنواره‌های سینه فانتزی برزیل، ماربلای اسپانیا و فیلم‌های اول کارگردانان در لندن پذیرفته شده و برای اکران داخلی در حال مذاکره است.

در فیلم سینمایی «دخمه»، پوریا پورسرخ، شقایق فراهانی، کاوه خداشناس، خسرو شهراز، سمیرا حسینی، مهدی میامی، حسین توشه، مهری آل‌آقا و لیلا سرمدی به ایفای نقش پرداخته‌اند. فرشاد خالقی مدیر تصویربرداری، کاوه ایمانی تدوین، حسین ابوالصدق طراحی صدا و میکس، هادی افشار مدیر صدابرداری، امید گل زاده طراحی گریم، آبتین برقی طراحی صحنه و لباس و وحید قطبی زاده جلوه‌های ویژه فیلم را بر عهده داشته‌اند. پخش جهانی فیلم نیز بر عهده امیر نادر بابایی است.

 

ارسال نظر