تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1285

پایان اختلاف درون گروهی تهیه‌کنندگان پس از یک دهه کشمکش

سینماآنلاین:اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینمای ایران با انتشار بیانیه‌ای با اشاره به اهداف اصلی خود مبنی بر توسعه پایدار سینمای ایران اعلام موجودیت کرد.

«اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینمای ایران» تشکیل شد

به گزارش سینماآنلاین، اتحادیه صنف تهیه کنندگان سینمای ایران با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام موجودیت کرد.

متن اطلاعیه بشرح زیر است:

‎سینمای نوین ایران، در حالی وارد پنجمین دهه فعالیت خود می‌شود که به جهت حضور مراجع و متولیان متعددِ تصمیم‌ گیری، و میدان-داریِ خسارتبار جریان‌های پیدا و پنهان و همچنین مدیریت‌های فاقد پشتوانه‌‌های تخصصی و دلسوزی لازم در حوزه‌‌های مرتبط، با موانع بسیاری مواجه بوده و هست.

‎تصمیم ‌سازی‌های سلیقه‌ای و بی نصیب از شناخت‌های روزآمد و آینده‌ نگر، مشکلات عدیده‌ای را تاکنون برای سینمای ایران پدید آورده که متاسفانه نه تنها بمرور از تعداد و تخریب آنها کاسته نشده، بلکه در روندی افزایشی همچنان در حال تکثیر و تداوم هستند.

‎امروز دیگر نمی‌توان به این واقعیت بی اعتنا بود که برون-رفت از شرایط موجود و ایجاد ساختاری نوین و کارآمد -که شایسته شأن و اعتبار سینمای ملی ایران باشد- طرحی نو می‌طلبد؛ طرحی نو که به تحکیم، تقویت و حراست از داشته‌ها و مطالبه حقوق نداشته بیانجامد و راه‌های ایجاد اختلال در امنیت سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های تولیدی تهیه‌‌کنندگان را مسدود کند.

‎لذا در مسیر تحقق اهداف و توسعه پایدار سینمای ایران، با همگرایی و هم افزایی توانایی‌‌های شخصی و صنفی، صنوف تهیه‌کنندگی، بعنوان موجه‌ ترین نهادهای غیر دولتی، غیر سیاسی و صرفاً صنفی، در آستانه روز ملی و مبارک سینمای ملی ایران، با اعلام موجودیت و فعالیت «اتحادیه صنف تهیه‌‌‌کنندگان سینمای ایران»، که در برگیرنده تمامی فعالان عرصه تهیه‌‌کنندگی در سینما است، قدم به میدان گذاشته و با امید به آینده‌ای پربارتر، جهت خدمت به بقا و ارتقای سینمای سربلند ایران و منافع مشترک همه آحاد آن، اعلام آمادگی می‌کند.

‎امروز که دوستان نادان سینما، دست در دست دشمنان دانای آن، عرصه را از همه سو بر فعالیت‌های سالم و قانونی تهیه‌ کنندگان واقعی و حرفه‌ای تنگ کرده و امکان بهره‌گیری از ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی، قانونی و اجتماعی را دشوار ساخته‌اند، خرسندیم اعلام کنیم که این همگرایی و اتحاد، از مسیری واقع بینانه، مصلحت جویانه، خودجوش و اختیاری عبور کرده و به نتیجه کنونی رسیده است.

‎«اتحادیه صنف تهیه‌کنندگان سینمای ایران»

 

براساس این گزارش؛ همچنین طبق اعلام مجتبی فرآورده، قرار است فردا اعضای هیات مدیره، رییس و سخنگوی این اتحادیه مشخص و اطلاع رسانی عمومی شود.

پیش از این تهیه کنندگان سینما در چهار تشکل مختلف فعالیت می کردند.

ارسال نظر