تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1277

فیلمبرداری «فرار مغزها» با دکور به جای سفر به آمریکا و اروپا/فیلمی فانتزی با 5 بازیگر اصلی

سینماآنلاین:کارگردان فیلم «فرار مغزها» که به تازگی پروانه ساخت آن صادر شده گفت:بر اساس فیلمنامه ما در کشورهای آمریکا انگلیس شهر لندن ایتالیا فرانسه شهر پاریس و ترکیه فیلم‌برداری داریم. شرایط پیش آمده در اثر کرونا کار ما را سخت کرده است. شاید اگر شرایط به گونه‌ای پیش برود که ما نتوانیم به خارج از کشور سفر کنیم مجبوریم که با فضاسازی و ساخت دکور در داخل کشور فیلم‌برداری را آغاز کنیم.

«فرار مغزها» فیلمی فانتزی درباره کوچ نخبگان

امیرحسین ترابی کارگردان فیلم «فرارمغزها» که به تازگی پروانه ساخت گرفته است  در گفت‌وگو با خبرنگار سینماآنلاین؛ در مورد نحوه تولید این کار گفت: «فرار مغزها» فیلم بزرگ و بیگ پروداکشن است و بخشی از کار در چند کشور فیلمبرداری خواهد شد. شروع فیلمبرداری به شرایط کرونا در کشور و دنیا بستگی دارد. ما آرام آرام پیش تولید کار را شروع می‌کنیم و پیش می‌رویم تا ببینیم که شرایط بهداشتی کشور به کدام سمت و سو می‌رود و چه زمانی باید کار را کلید بزنیم.

او افزود: بر اساس فیلمنامه ما در کشورهای آمریکا انگلیس شهر لندن ایتالیا فرانسه شهر پاریس و ترکیه فیلم‌برداری داریم. شرایط پیش آمده در اثر کرونا کار ما را سخت کرده است. شاید اگر شرایط به گونه‌ای پیش برود که ما نتوانیم به خارج از کشور سفر کنیم مجبوریم که با فضاسازی و ساخت دکور در داخل کشور فیلم‌برداری را آغاز کنیم. بدون شک ساخت دکور هزینه بالایی برای ما خواهد داشت اما باید ببینیم که کدام اتفاق برای ما به صرفه‌تر است و همچنین از لحاظ بهداشتی جان عوامل به خطر نیفتد.

ترابی اظهار داشت: فضای این فیلم اجتماعی_فانتزی است. مضمون فیلم هم همان طور که از نامش مشخص است به موضوع فرار مغزها می‌پردازد اما با نگاهی فانتزی و متفاوت از چیزی که تاکنون دیده‌ایم. «فرار مغزها» جزو معدود فیلم‌هایی است که پنج بازیگر نقش اصلی دارد که چهار نفر از آن‌ها مرد و یک نفر زن است. این پنج نفر هم‌زمان وارد داستان می‌شوند و تا انتها در کنار یکدیگر ایفای نقش می‌کنند و این خود فضا را متفاوت و در عین حال سخت می‌کند. این پروژه هم پیش‌تولید و هم تولید طولانی خواهد داشت. برآوردی که برنامه ریز کار برای فیلم‌برداری مشخص کرده، دو ماه است.

او ادامه داد: انشالله که شرایط سینما از این حال و هوای عجیبی که دارد فاصله بگیرد. دوباره دلمان خوش بشود که سینمایی داریم و به امیده روزهای خوب فیلم بسازیم تا مردم مانند گذشته با اطمینان خاطر در سالن‌های سینما حاضر بشوند و از تماشای فیلم‌ها لذت ببرند.

ترابی در پاسخ به این سوال که برای نجات سینما از بحران فعلی چه کاری باید انجام شود گفت: ما فیلمسازان نمی‌توانیم کاری انجام بدهیم. مسئولیت این موضوع بر گردن دولت است. دولت باید شرایطی را فراهم کند و وام‌هایی را به فیلمسازان اختصاص بدهد تا با دغدغه‌خاطر کمتری به سمت تولید بروند. یکی از دغدغه‌های تهیه‌کننده کار ما هم همین است زیرا برآورد مالی این پروژه بالاست و ما در بخش خصوصی این فیلم را تولید می‌کنیم و نمی‌دانیم آینده سینما به کدام سمت و سو می رود. آیا فیلم اکران درستی خواهیم داشت یا نه؟ سرمایه ما بازمی‌گردد یا نه؟ این‌ها دغدغه‌های ذهنی است که این روزها برای سینماگران به وجود آمده است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از فیلمسازان از تولید منصرف شوند یا اگر می‌خواهند با سرمایه شخصی فیلم بسازند سراغ کارهای کوچک بروند تا نگران بازگشت سرمایه نباشند.

 

ارسال نظر