تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1273

بلیت نیم‌بها، نیم بها می‌شود!

سینماآنلاین:در آستانه 21 شهریور و روز ملی سینما و در شرایطی که سالن‌های سینما به دلیل عدم اکران فیلم خوب و عدم استقبال مخاطبان در رکودی بی سابقه به سر می‌برند، دبیر شورای صنفی نمایش از تکرار طرح تکراری بلیت نیم‌بها در این روز خبر داد.

سالن‌های خالی از تماشاگر و ترفند قدیمی سازمان سینمایی

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ چندین است سال که در تقویم روز 21 شهریور مصادف شده با «روز ملی سینما»، اتفاقی که در سال‌های ابتدایی تنها با برگزاری همزمان جشن خانه سینما معطوف شده بود اما در دوره ریاست حجت‌الله ایوبی برای اولین بار بلیت سینماها در این روز نیم‌بها شد و اتفاقا آنقدر مورد استقبال مردم قرار گرفت که در برخی سینماها در اثر ازدجام جمعیت کار به شکستن شیشه‌ و صندلی سینما و درگیری ختم.

حالا و در سال 99 که 7 ماه از پاندمی کرونا می‌گذرد.در سه ماه ابتدای سال سینماهای سراسر کشور بسته بود و از خرداد ماه و پس از بازگشایی سینماها نیز آنقدر وضعیت مراجعه مخاطبان به سالن‌های سینمایی فاجعه بار بوده است که بسیاری از سینماهای کوچک و بزرگ دست به تعدیل نیرو و تعطیلی موقت تا زمان دیده شدن نقطه روشنی در وضعیت آینده سینما زده‌اند و در این شرایط سازمان سینمایی که بلیت سینماها در روزهای عادی هفته به جز  پنجشنبه و جمعه را پیش از این نیم بها اعلام کرده بود برای روز ملی سینما نیز دوباره سراغ همین ترفند قدیمی رفته است.

مرتضی شایسته سخنگوی شورای صنفی نمایش در این زمینه گفته است:«در جلسه روز یکشنبه 16 شهریور شورا مقرر شد در روز ملی سینما برابر با جمعه ۲۱ شهریورماه بلیت سینماهای سراسر کشور نیم بها شود. همچنین قرار است از نوزدهم شهریورماه «کاکا» به کارگردانی علی سراهنگ و «بی حسی موضعی» ساخته حسین مهکام روی پرده‌ها بیاید.

شایسته عنوان کرد: در جلسه امروز تصمیم گرفتیم فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی و «آقای سانسور» به کارگردانی علی جبارزاده از ۲۶ شهریورماه اکران شود.

وی در پایان گفته است: به مناسبت هفته دفاع مقدس نیز فیلم سینمایی «آبادان یازده ۶۰» به کارگردانی مهرداد خوشبخت اکران می‌شود.

 در شرایطی سخنگوی شورای صنفی نمایش از نیم بها شدن بلیت سینماها در روز ملی سینما سخن که قاعدتا این نیم بها شدن باید به معنی اسقتبال پرشور مخاطبان باشد اما با مرور فیلم‌هایی که قرار است در روزهای آینده روانه پرده سینماها شوند به نظر می‌رسد سازمان سینمایی برای اجرای ترفند قدیمی خود در روز ملی سینما عملا گزینه‌های جذابی به مخاطب ارائه نداده است و احتمالا روز ملی سینما نیز شاهد حضور حداقلی و کمرنگ مخاطبان خواهیم بود.

ارسال نظر