تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1257

قهرایی:دوربین مخفی‌های جدیدم را در اینستاگرام می‌سازم / تلویزیون پول نمی‌دهد

سینماآنلاین:کارگردان برنامه‌های پرمخاطب دوربین مخفی گفت: ما مشکل کپی‌رایت داریم. در مورد شوخی با ستارگان این اتفاق برای ما افتاد. چند هزار سی‌دی تولید کردیم اما قاچاق شد. من این‌روزها سرگرم‌شو را در اینستاگرام می‌سازم چون تلویزیون با ما همکاری نمی‌کند و برای کارهای این چنینی پول نمی‌دهد.

با نبود کپی‌رایت کار در فضای آنلاین سخت است

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛امیرحسین قهرایی کارگردانی است که مجموعه‌های «علی کوچولو» و «چاق و لاغر» را در کارنامه کاری خود دارد. مجموعه‌های خاطره‌انگیزی که در یاد مخاطب تلویزیون ماندگار شده‌اند. او در سال ۷۰ نگارش و کارگردانی برنامه‌های دوربین مخفی را به همراه بیژن بیرنگ و مسعود رسام آغاز کرد و در واقع از اولین تولید کنندگان دوربین مخفی در ایران بود. اما سال‌ها است که دیگر خبری از برنامه‌های مفرحی مانند دوربین مخفی که در کنار سرگرم‌کننده بودن متناسب با فرهنگ ما باشند در تلویزیون خالی است و امیرحسین قهرایی هم ترجیح داده تا برنامه‌های دوربین مخفی را به جای رسانه ملی در فضای مجازی منتشر کند. به همین بهانه گفت‌وگویی با او داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

امیرحسین قهرایی از دلیل کناره‌گیری خود از تلویزیون به سینماآنلاین گفت: ما مشکل کپی‌رایت داریم. در مورد شوخی با ستارگان این اتفاق برای ما افتاد. چند هزار سی‌دی تولید کردیم اما قاچاق شد. من این‌روزها سرگرم‌شو را در اینستاگرام می‌سازم چون تلویزیون با ما همکاری نمی‌کند و برای کارهای این چنینی پول نمی‌دهد.

او افزود: کار با وی‌او‌دی‌ها خوب است اما در آن فضا هم کار کپی می‌شود. من می‌خواهم از کارم درآمد داشته باشم. شاید برخی جوانان جویای نام برای مطرح شدن در این فضا کار کنند اما با نبود کپی‌رایت و کپی شدن کارها کار در فضای آنلاین سخت است. درآمد من از این راه است ما در ایران مشکل کپی رایت داریم.

قهرایی بیان کرد: من دوربین مخفی‌های جدیدم را در اینستاگرام می‌سازم و به دنبال اسپانسر هستم البته برخی از آن‌ها اسپانسر دارند اما مشکل این است که کسی باید سرمایه ساخت را تامین کند تا ما بسازیم. بعضی از این دوربین مخفی‌ها دو یا سه سال پیش ساخته شده بودند اما محل پخش مناسب پیدا نکرده بودیم و فعلا در حال پخش از فضای مجازی هستیم اما برای تولیدات جدیدمان نیازمند اسپانسر هستیم.

 

ارسال نظر