تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1237

قاچاق یک فیلم دیگر و سینمایی که همه چیز در آن «کِش‌دار» می‌شود!

سینماآنلاین:داریوش باباییان تهیه‌کننده و پخش‌کننده باسابقه سینما و مدیر شرکت شکوفافیلم از قصد خود برای شکایت از جوادنوروزبیگی تهیه‌کننده «خرس» خبر داد.

شکایت داریوش باباییان از تهیه‌کننده «خرس» به اتهام نشر اکاذیب

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین؛ پس از رسانه‌ای شدن انتشار نسخه قاچاق فیلم توقیفی «خرس» در تاسوعا و عاشورای حسینی در سایت یوتیوب، جواد نوروزبیگی تهیه‌کننده این فیلم در گفت‌وگویی که با سینماآنلاین(اینجا بخوانید) انجام داد، داریوش بابائیان مدیرعامل شرکت تولید و پخش «شکوفا فیلم» را عامل اصلی پخش‌کننده فیلم «خرس» و عامل قاچاق این فیلم معرفی کرد و از دست داشتن یک تهیه‌کننده ایرانی در قاچاق فیلم ابراز تاسف کرد اما یک روز پس از این اتفاق داریوش باباییان  در گفت‌وگو با یکی از خبرگزاری‌ها ضمن تکذیب این ماجرا مسولیت انتشار نسخه «خرس» را متوجه جواد نوروزبیگی کرده است.

بابائیان در صحبت‌هایش ضمن بیان اختلاف نظر با نوروزبیگی گفته است:«اخیراً من مصاحبه‌ای داشتم و درباره پروانه ساخت‌های متعددی که برای جواد نوروزبیگی صادر می‌شود، صحبت کردم. من در آن مصاحبه به قضیه پولشویی هم اشاره‌ای داشتم. متأسفم که آقای نوروزبیگی حالا به منظور انتقام‌جویی این اتهام را علیه من مطرح می‌کند، این در حالی است که فیلم «خرس» نه به دفتر من ارتباطی دارد نه کپی آن در اختیار من بوده است.

من معتقدم این فیلم توسط شخص آقای نوروزبیگی به کانال‌ها ارسال شده است. چطور می‌شود که در روزهای تعطیل چنین اتفاقی رخ می‌دهد تا کسی نتواند پیگیری لازم را داشته باشد؟ من برای آقای نورزبیگی و امثال ایشان متأسفم که تهمت می‌زنند و می‌گویند پخش فیلم بر عهده «شکوفا فیلم» بوده است و کپی این فیلم را در اختیار ما قرار داده‌اند. ما پخش‌کننده «خرس» نیستیم و هیچ قراردادی هم با ما بسته نشده است. اصلاً همان 10 سال پیش هم با من مذاکره‌ای نشده بود. آقای نوروزبیگی در این مسأله هم به من تهمت زده است و حتماً باید پاسخگوی این موضوع هم باشد».

اما نکته قابل تامل در این ماجرا این است که در مدت اخیر دو فیلم سینمایی توقیفی که مالکیت تمام و یا بخش عمده‌ای از آنها در اختیار بنیاد سینمایی فارابی قرار گرفته است در سکوت و بی خبری سر از یوتیوب در آوردند و به واسطه کوتاهی از کانال‌های تلگرامی و سایت‌های غیرقانونی نیز سر در آورده‌اند و در این شرایط راه‌اندازی دعوای زرگری و بگم بگم نه تنها دردی از سینمای بی‌سامان ایران دوا نخواهد کرد بلکه هر روز ماجرای این سینمای آسیب‌دیده «کِش‌دارتر» می‌شود.

اما سوال اصلی که در هیاهوی این یکی دو روز اخیر در حاشیه رانده شده این است وقتی تهیه‌کننده فیلم مالکیت فیلم را به فارابی واگذار کرده و پولش را گرفته و از سوی دیگر طبق گفته داریوش بابائیان نسخه‌ای از «خرس» در دفتر او موجود نبوده، چگونه این فیلم پس از توقیف 9 ساله سر از یوتیوب درآورده و چه کسی در این شرایط از قاچاق این فیلم سود برده است؟

 

 

ارسال نظر