تماس با ما درباره ما
کد خبر: 121

جشنواره کودک برای اصفهان عایدی ندارد

سینماآنلاین: «مهدی باقربیگی» گفت: برپایی جشنواره فیلم کودک (منهای چندین دوره هم که در اصفهان برگزار نشده) آنچنان که باید، عایدی لازم را برای شهر اصفهان نداشته است.

باقربیگی: اصفهان می‌توانست قطب تولید فیلم کودک باشد اما...

«مهدی باقربیگی» بازیگر سریال خاطره‌انگیز «قصه‌های مجید» در مورد برگزاری جشنواره کودک در اصفهان به #سینماآنلاین گفت: وجود یک جشنواره داخل یک شهر می‌تواند برای مردم و آن شهر مفید باشد، به شرط آن که آن جشنواره درست برگزار شود و برگزارکنندگان جشنواره با دنیای فیلم و کودک آشنا باشند. این باعث می‌شود که هم کودکان و نوجوانان این شهر شاد باشند، با سینما و فیلم کودک آشنا شوند و حرکتی را مشاهده کنیم که باعث سرمایه‌گذاری (هم از لحاظ فرهنگی و هم از لحاظ اقتصادی) شود.

او ادامه داد: خود من که حدود 30سال این جشنواره را پیگیری می‌کنم یا در آن شرکت داشته‌ام، هنوز به این چشم‌انداز مطلوب درباره جشنواره نرسید‌ام. برپایی جشنواره، (منهای چندین دوره هم که در اصفهان برگزار نشده) بعضی سال‌ها بهتر بوده و بعضی سال‌ها ضعیف، ولی سرجمع، این جشنواره آنچنان که باید آن عایدی که باید برای شهر اصفهان نداشته است.

باقربیگی درباره فعالیت اجرایی جشنواره در تهران و اصفهان با ذکر یک تشبیه گفت، اگر جشنواره را به یک ماشین تشبیه کنیم، وقتی قرار است از تهران یک ماشین را برای اجرای جشنواره به اصفهان بیاوریم، باید پول زیادی را برای خرید آن ماشین هزینه کنیم. ماشینی که در اصفهان هست شاید نیاز به خرید بنزین با هزینه گزاف نداشته باشد اما در شرایط فعلی باید بنزینش را گران‌تر از تهران بیاورند تا ماشین جشنواره روشن شود و حرکت کند. اگر اصفهان می‌توانست بعد از این همه سال برگزاری جشنواره را مستقل انجام دهد، حتی می‌توانستیم در این سال‌ها به رونق تولیدات سینمای کودک برسیم و خود به یک قطب در تولید فیلم‌های سینمای کودک تبدیل شویم.

او اظهار داشت: در چهار سالی که من در شورای شهر بودم، خیلی تلاش کردیم که همه مسئولین جشنواره و حتی دبیر آن (مثل جشنواره حسنات که در اصفهان برگزار می‌شود و دبیرش آقای صدرعاملی است) اصفهانی باشد ولی بنا به دلایلی نشد. در این سال‌ها هم که من در اصفهان هستم، کسی از ما دعوت نکرده در این جشنواره حضور داشته باشم، چه در زمانی که در شورای شهر بودم و چه در زمانی که فیلم  بازی می‌کردم.

باقربیگی درباره کم‌کاری خود در عرصه بازیگری اظهار داشت: راستش من هیچ وقت بازیگری را رها نکردم اما با توجه به شرایطی که داشتم باید در شهر خودم می‌ماندم در این شهر به بازیگری خود ادامه می‌دادم. وقتی قرار نیست مهاجرت کنی به این وضعیت می‌رسی چرا که همه امکانات فیلمسازی در شهر تهران است و در شهرستان‌ها هیچ فیلم خوبی تولید نمی‌شود. در همین اصفهان که یکی از شهرهای بزرگ ایران است که هم جنبه توریستی دارد و هم اقتصادی، در سال یک فیلم سینمایی هم تولید نمی‌شود و اگر هم تولید شود در حد یک تله‌فیلم است و بازیگرانش هم انتخاب شده هستند! همین‌ها باعث شده دیگر فیلمی بازی نکنم. امیدوارم یک روز همه این امکانات در هر شهری فراهم شود که کسی از شهر خود برای بازی کردن یا ساخت فیلمی مهاجرت نکند و تهران‌نشین نشود.

 

ارسال نظر

  • رضا ارسالی در پاسخ

    کسی به فکر شادی بچه ها نیست