تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1172

از دیده شدن «کتاب آشپزی» کنار فیلم‌های پر زرق و برق غافلگیر شدم

برنده جایزه نشان «عباس کیارستمی» از بیستمین جشن حافظ معتقد است: از اینکه می‌بینم «کتاب آشپزی» کنار فیلم‌های پرزرق و برق و مطرح دیده، داوری و شایسته کسب نشان «عباس کیارستمی» شده است، غافلگیر شدم.

ناگفته‌های سیاوش افشار پس از دریافت تندیس حافظ

سینماآنلاین- پرستو خلعتبری: «کتاب آشپزی» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی سیاوش افشار در گروه سینمای هنر و تجربه است. این فیلم  در بیستمین دوره از جشن حافظ که زیر سایه کرونا و با حضور تعداد محدودی از چهره‌های سینمایی و تلویزیونی برگزار شد، نشان «عباس کیارستمی» را دریافت کرد. این نشان پس از درگذشت زنده‌یاد عباس کیارستمی برای توجه به فیلم‌های هنری و تجربی به ترکیب جوایز این جشن افزوده شده است. به همین بهانه گفت‌و گویی با کارگردان این فیلم داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

سیاوش افشار با اشاره محتوای فیلم «کتاب آشپزی»، گفت: ژانر فیلم معمایی با مایه‌های علمی‌-تخیلی‌ است و در بخش‌هایی لحنی کمدی هم دارد. فیلم برای چند فستیوال جهانی فرستاده شده است اما از ابتدا هدف من اکران داخلی فیلم بود. «کتاب آشپزی» سال گذشته در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شد و امروز هم در یوتیوب قابل دسترس است.

او در پاسخ به این سوال که آیا ادامه روند فیلمسازی خود را به همین شکل تجربی ادامه خواهد یا خیر؟ افزود: برای ساخت فیلم بعدی چنین برنامه‌ای ندارم. ترجیح می‌دهم فیلم بعدی را با سرمایه‌گذار و تهیه‌کننده کار کنم. البته شاید بعدها مجدد به این روش بازگردم اما فکر می‌کنم طرحی که این روزها در حال کار بر روی آن هستم، نیازمند حضور سرمایه‌گذار و تولید جدی‌تری است.

سیاوش افشار-2

کارگردان «کتاب آشپزی» در این خصوص که دریافت نشان «عباس کیارستمی» چقدر می‌تواند وظیفه یک فیلمساز را سنگین‌تر کند، توضیح داد: من این فیلم را با سرمایه پنج میلیون تومان و تقریبا یک‌نفره ساختم. همچنین مدت زمان زیادی از تولید تا اکران طول کشید و فیلم مدت‌ها در نوبت اکران هنر و تجربه بود. حتی بازخوردهایی که در زمان اکران گرفتم هم کم و ناچیز بود و اینکه حالا می‌بینم کنار فیلم‌های پرزرق و برق و  مطرح دیده، داوری و شایسته کسب نشان «عباس کیارستمی» شده است، غافلگیر شدم. برای فیلم خودم بسیار خوشحالم اما به جز آن به نظرم این انتخاب، انتخابی معنی‌دار و بسیار امیدوارکننده برای همه‌ فیلم‌های بی‌اعتنا به مختصات متعارف تولید فیلم در ایران است.

او ادامه داد: من چند فیلم کوتاه ساختم اما جریان رسمی و متعارف فیلمسازی در ایران را طی نکردم. تصمیم گرفتم با بودجه‌ای ناچیز فیلم بلند بسازم. شاید من خوش‌شانس بودم که فیلمم عرضه شد و به این موفقیت رسید.

افشار از بازخوردهای فیلم در زمان اکران گفت: در نمایش‌های پیش از اکران، بیشتر کسانی که فیلم را می‌دیدند دوست داشتند و با آن ارتباط برقرار می‌کردند. اما در اکران عمومی چندان بازخوردی نگرفتم که بخشی از این اتفاق به دلیل شکل اکران هنر و تجربه است که سانس‌های بسیار محدودی دارد. در این شکل از اکران، بسیاری از مخاطبان از تماشای فیلم جا می‌مانند. در هر حال پس از انتشار در یوتیوب  و دریافت جایزه آمار تماشای فیلم بیشتر شده و بازخوردهایی که از مخاطبان می‌گیرم به نسبت راضی کننده است.

سیاوش افشار با اشاره به شیوه اکران فیلم‌ها در گروه هنر و تجربه، بیان کرد: اگر عمل‌گرایانه به موضوع نگاه کنیم، اینکه فیلمی اکران شود بهتر از نشدن است. اما در نگاه تحلیلی نام چیزی که در این سیستم اتفاق می‌افتد را نمی‌توان اکران گذاشت. من به شخصه تفکیکی برای فیلم هنری یا تجاری و مخاطب خاص و عام قائل نیستم. به نظر من هر فیلمی از هر مدل و دسته‌ای که باشد، مخاطب و مشتری خودش را دارد. در شرایط عادلانه فیلمی که مخاطب بیشتری دارد مثلا ده سینما و فیلمی که کم‌مخاطب‌تر است یک سینما می‌گیرد. اما از اساس با این تفکیک‌ها موافق نیستم. در مورد «کتاب آشپزی» هم فکر نمی‌کنم که در هیچ شرایطی فیلم پرفروشی می‌شد اما فیلمی هم نیست که مخاطبش لزوما قشر فرهنگی یا روشنفکر باشد. در حالت ایده‌آل این فیلم هم باید یک سالن در اختیار می‌داشت و مخاطب خودش را پیدا می‌کرد.

او اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد سینماها در ایران بسیار کم است و علاوه بر محدودیت اکران بروکراسی‌های اداری ارشاد هم وجود دارد، شاید اکران هنر و تجربه تنها راه عمل‌گرایانه برای فیلم‌های این چنینی باشد. اما اینکه آیا این تنها گزینه پیش‌رو، ایده‌آل هم هست، جای صحبت دارد.

افشار در پایان عنوان کرد: پروژه بعدی من از لحاظ ژانری نزدیک به «کتاب آشپزی» است و تم معمایی و کمی هم فانتزی دارد اما «کتاب آشپزی» کمی لحن کمدی داشت اما این پروژه فعلا اینطور نیست. در پایان از داوران جشن حافظ تشکر می‌کنم که فیلم را دیدند و شایسته تقدیر دانستند.

براساس این گزارش، «کتاب آشپزی» در سال 1395 به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی سیاوش افشار تولید شد و سال گذشته در گروه سینمای هنر و تجربه به اکران عمومی درآمد. بازیگران این فیلم عبارت‌اند از:  ابراهیم عزیزی، محمد‌حسین زیگساری، امیرحسین طاهری، پرهام یداللهی، بهتاش ساکنین، علی انوری، میلاد اخگر، علی ابدالی، سروش شاکر و علی‌رضا کاوه. در خلاصه این فیلم آمده است: صبـح چهارشـنبه سـوری، کیومـرث، آشـپز سـابق و راننـده ی فعلـی، دندان عقلش را می‌کشـد و با سـوارکـردن یک مسـافر عجیـب، درگیر ماجراهای غریبــی می‌شـود.

 

ارسال نظر