تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1145

ادامه «بِکِش بِکِش» بین تلویزیون و ارشاد!

سینماآنلاین: یکروز پس از واکنش مسولان تلویزیون نسبت به صدور مجوز ساخت برنامه ترکیبی «همرفیق» توسط ارشاد، این بار محمدمهدی طباطبایی‌نژاد در مصاحبه‌ای جواب تلویزیون را داد تا نشان دهد بازی «بِکِش بِکِش» بین این دو نهاد همچنان ادامه دارد.

طباطبایی‌نژاد:مسئول صدور مجوز محتوا در شبکه خانگی ارشاد است

به گزارش سینماآنلاین: روز گذشته بود که سازمان سینمایی در لابلای صدور مجوز برای آثار غیرسینمایی، نام برنامه ترکیبی «همرفیق» به کارگردانی و اجرای «شهاب حسینی» را هم آورد. موضوعی که با توجه به حرف‌های حسین انتظامی در نشست خبری‌اش مبنی بر تعیین تکلیف نهادهای بالادستی نظیر شواری عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی و عدم واکنش رسمی این دو نهاد به دعوای تلویزیون و ارشاد بر سر مدیریت محتوا در فضای مجازی خیلی زود با واکنش مدیران صدا و سیما مواجه شود.

اتفاقی که ساعاتی پس از صدور مجوز توسط ارشاد رخ داد و ساترا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:«در پی انتشار خبری درباره صدور مجوز یک برنامه ترکیبی به اطلاع می‌رساند، ساترا ضمن استقبال از تولید محتواهای ایرانی و ورود شخصیت‌های هنری برجسته که قطعا به غنای محتوایی خواهد افزود، اعلام می‌نماید همانگونه که پیش از این بیان شده است، مسئولیت صدور مجوز برنامه‌های ترکیبی و تولیدات تلویزیونی برای انتشار در رسانه های صوت و تصویر، تنها در صلاحیت این سازمان است. لذا بدیهی است پخش هر کدام از این برنامه‌ها در رسانه‌های صوت و تصویر در فضای مجازی منوط به اخذ مجوز اشاره‌شده بوده و فقدان این مجوز مانع از انتشار در پلتفرم‌های صوت و تصویر کشور خواهد شد».

براساس این گزارش، واکنش شبانه مدیران تلویزیون نیز از طرف مدیران سازمان سینمایی بی پاسخ نماند و صبح امروز محمدمهدی طباطبایی‌نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در مصاحبه‌ای اعلام کرد که «مسئولیت صدور مجوز محتوا در شبکه نمایش خانگی، اعم از فیزیکی و مجازی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است».

طباطبایی‌نژاد که خود از مدیران مامور شده تلویزیون در سینما محسوب می‌شود در مصاحبه‌ای با خبرگزاری مهر، در واکنش به دعوای ادامه دار ارشاد و تلویزیون گفته است: «طبق قانون مسئولیت صدور مجوز محتوا در شبکه نمایش خانگی، اعم از فیزیکی و مجازی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

از آنجا که همه مکلف به محترم‌شمردن مقررات روشن قانونی هستیم، از تمامی دستگاه‌ها انتظار می‌رود که در میان فعالان حرفه‌ای، بی‌انسجامی دستگاه‌های حاکمیتی را القاء نکنند.

بی‌تردید در ابهام‌سازی، از یکسو افراد شریف و قانونمند گرفتار سردرگمی می‌شوند و از سوی دیگر قانون‌شکنان، فرصت قانون‌گریزی پیدا می‌کنن».

با اطلاعیه شب گذشته "ساترا" و جوابیه امروز معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی به نظر می‌رسد بازی  «بِکِش بِکِش»  بین این دو نهاد همچنان ادامه دارد و هیچکدام قصد کوتاه آمدن از مواضع خود را ندارند و تا زمان اعلام موضع رسمی این ماجرا توسط شواری عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی گره گلاف سرگردم مدیریت محتوا در فضای مجازی همچنان کور باقی خواهد ماند چرا که هیچکدام از این دو نهاد حاضر نیستند به راحتی ظرفیت بزرگی از مخاطبان فعال از فضای مجازی را از دست بدهند.

ارسال نظر