تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1144

دعوت بازیگر سریال «همگناه» برای تماشای فیلمی با موضوع قصاص

سینماآنلاین: شیرین اسماعیلی از همه مخاطبان سینما دعوت کرد به دلیل آنکه ممکن است مسئله فیلم «یلدا» برای همه افراد رخ بدهد، این فیلم را تماشا کنند.

شیرین اسماعیلی: طرفدار سبک فیلم‌های «هنر و تجربه» هستم

شیرین اسماعیلی بازیگر سینما،تلویزیون و تئاتر که هفته پیش در اکران خصوصی فیلم «یلدا» حضور یافته بود، در گفت‌وگو با خبرنگار سینماآنلاین درباره سومین ساخته بلند مسعود بخشی به تهیه‌کنندگی علی مصفا که این روزها در گروه «هنر و تجربه» روی پرده است، اظهار داشت: به نظر من «یلدا» فیلمی بسیار شریف و انسانی است. موضوع بخشش که فیلم به آن توجه داشته است از آن دسته موضوعاتی است که باید به آن پرداخته شود.

وی ادامه داد: موضوع قصاص در حال حاضر مورد نقد بسیاری از افراد است. پس چه خوب می‌شود اگر این موضوع باز و بیشتر درباره آن صحبت شود و در آثار هنری نیز به آن پرداخته شود.

بازیگر «هم‌گناه» درباره بازی صدف عسگری در این فیلم گفت: من کار دیگری را نیز از صدف عسگری دیده بودم. از آنجاکه این فیلم به گونه‌ای مونولوگ صدف عسگری است و دیگر بازیگران این پرتره را تکمیل می‌کنند، از نظر من بسیار خوب بازی کرد و آن استرس و تعلیق را توانست تا پایان داستان حفظ کند. در کل همه بازیگران میزان خاکستری بودن نقششان را بهترین شکل حفظ می‌کنند.

وی با اشاره به ویژگی‌های کارگردانی این اثر بیان کرد: دوربین روی دست در این کار بسیار خوب بود و به گونه‌ای با محتوا و اتمسفر کار هم‌خوانی کامل داشت. همچنین ایجاد تعادل در کنترل بازیگران طوری که ما به هیچ وجه دچار سانتیمانتالیسم موضوع قصه نمی‌شویم.

بازیگر سریال «همه چیز آنجاست» تاکید کرد: آن چیزی که در این فیلم برایم بسیار جالب بود این بود که ما یک مجرم را برای اولین بار در یک فیلم با موضوع قصاص به لحاظ اخلاقی در جایگاه حق می‌بینیم و یک فرد ناحق را در جایگاه محق می‌بینیم. نقشی که بهناز جعفری بازی کرد از همه نظر در جایگاه حق ایستاده اما او نیست که مورد ظلم قرار گرفته است.

اسماعیلی افزود: این تناقض و تقابل برای من جالب بود. همچنین اینکه چه طور این خط‌ها در پایان داستان به یکدیگر وصل شدند .

وی درباره اهمیت پرداختن به موضوع بخشش در جوامع هنری گفت: در ابتدا باید ببینیم که تاثیر کلی سینما روی مخاطبان و در کل جامعه به چه صورت است. بسیار خوب است که بگوییم که سینما به عنوان یک رسانه می‌تواند روی فرهنگ جامعه تاثیرگذار باشد اما باید دید چه قدر مخاطب سینما داریم و آن‌ها تا چه اندازه سینما را یک رسانه می‌دانند و از آن تاثیر می گیرند.

این بازیگر تئاتر ادامه داد: در کل توجه به مقوله جدی بخشش امری ضروری و قابل توجه است چراکه جامعه و افکار عمومی با آن درگیر است و چه قدر اتفاق خوبی است اگر مقوله بخشش به یک هنجار و شروعِ حرکتی مدنی در جامعه تبدیل شود.

اسماعیلی با اشاره به اینکه بسیار طرفدار سینمای هنری و سینمایی است که در حال حاضر با عنوان «هنروتجربه» در ایران فعالیت می‌کند، تصریح کرد: من بسیار طرفدار این نگاه سینما هستم و با سلیقه‌ام یکی است اما مگر چند نفر مثل من هستند. چرخه اقتصادی سینمای هنری باید بچرخد تا بتواند نفس بکشد. پس بنابراین باید تقاضایی برای این سینما ایجاد بشود. ایجاد تقاضا نیز با فرهنگسازی و تبلیغات اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود فیلمسازان به این سینما روی بیاورند.

وی در پایان با اشاره به اختصاص همه عواید فروش یلدا در ایران به آزادی 2 فرد زندانی خاطرنشان کرد: من از همه مخاطبان سینما دعوت می‌کنم «یلدا» را ببینند چراکه ممکن است یک روز این اتقاق برای هر کسی رخ بدهد.

 

ارسال نظر