تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1140

مجوز «همرفیق» را ارشاد صادر کرد

سینما آنلاین: درحالیکه بحث صدور مجوز برای تولیدات پخش شده در بستر فضای مجازی به اختلاف نظر بین وزارت ارشاد و تلویزیون تبدیل شده؛ سازمان سینمایی برای برنامه ترکیبی «همرفیق» با اجرا و کارگردانی شهاب حسینی مجوز ساخت صادر کرد.

ماجرای ادامه دار متولی فضای مجازی بین تلویزیون و ارشاد

به گزارش سینماآنلاین؛ در حالی شورای پروانه ساخت آثار غیرسینمایی سازمان سینمایی امروز اقدام به صدور چند مجوز کرد که در میان آنها مجوز ساخت برنامه جدید شهاب حسینی به نام «همرفیق» نیز دیده می‌شود.

این موضوع از این جهت دارای اهمیت است که در یکی دو ماه اخیر مباحث زیادی بین مدیران تلویزیون و ارشاد بر سر متولی صدور مجوز برای برنامه‌سازی در بستر فضای مجازی و مدیریت این حوزه بوجود آمده و چند روز قبل نیز تلویزیون در یکی از بخش‌های خبری خود گزارش تندی علیه چند سریال ویژه نمایش خانگی پخش کرده است.

صدور مجوز ساخت برنامه «همرفیق» شهاب حسینی توسط ارشاد در حالی اتفاق افتاده که چند روز قبل حسین انتظامی در نشست خبری مجازی خود به مناسبت روز خبرنگار در واکنش به اختلافات ایجاد شده بین ارشاد و تلویزیون بر سر متولی برنامه‌سازی در فضای مجازی از ورود نهادهای بالادستی نظیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی خبر داده بود و عنوان کرد در این زمینه منتظر اعلام نظر این نهادهای بالادستی هستند.

حال سوال اینجاست که آیا صدور این مجوز توسط ارشاد به معنای تعیین تکلیف از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی بوده یا ارشاد در اقدامی پیش دستانه همچنان تمایل به حفظ مدیریت این بخش دارد؟

 

ارسال نظر