تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1132

قرار بود دولت‌ها نوکر سینما باشند

سینما آنلاین: رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان با ابزار تاسف از تداوم مساله قاچاق فیلم در سایه بی تفاوتی دولت، از قطع امید تهیه‌کنندگان در مبارزه دولت با قاچاق فیلم‌های سینمایی خبر داد.

هاشمی: تهیه‌کنندگان در موضوع قاچاق فیلم از دولت قطع امید کرده‌اند

سید ضیاء هاشمی رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در گفت‌وگو با سینما آنلاین درباره فعالیت دوباره بازار قاچاق فیلم که از ابتدای سال جدید و با شیوه اکران آنلاین رونق بیشتری گرفته و باعث ضرر و زیان سینماگران ایرانی شده است اظهار داشت:واقعیت این است که ما سال‌هاست دراین مورد حرف میزنیم و کسی گوش نمی‌دهد و به همین دلیل امروز تهیه‌کنندگان از دولت در مبارزه با قاچاق فیلم بطور کامل قطع امید کرده‌اند.

وی افزود: در همین یکی دو روز گذشته دو فیلم در ساعات اولیه اکران آنلاین و عرضه در شبکه نمایش خانگی گرفتار قاچاق شدند و هیچکس هم کمکی به تهیه‌کنندگان نمی‌کند، در واقع وقتی دولت توان اینکه چهار گروه و تشکل تهیه‌کنندگی را دور هم جمع کند ندارد، معلوم است که توان کنترل مساله مهمی مثل قاچاق فیلم را هم ندارد.

تهیه کننده فیلم «شوکران» ادامه داد: واقعیت این است که در شرایطی که دولت نه توان انجام کاری دارد و نه انگیزه و جدیتی برای مقابله با قاچاق؛ بهترین راه حل بازگشت به همان شیوه قبلی است. شیوه‌ای که در گذشته ستادی در دل اتحادیه تهیه‌کنندگان این مسولیت را برعهده داشت و البته با تغییر شیوه قاچاق از شکل فیزیکی به نسخه دیجیتال ماهیت این ماجرا هم متفاوت خواهد بود.

هاشمی تصریح کرد: بارها این را توسط جامعه صنفی تهیه‌کنندگان و شورای عالی تهیه‌کنندگان اعلام کرده‌ایم که باید یک شرکت با کمک دولت در خارج از کشور تاسیس شود تا ماهیت تمامی فیلم‌های ایرانی به ثبت برسد و از این طریق بتوانیم جلوی پخش آثار ایرانی در شبکه‌های ماهواره‌ای، کانال‌های تلگرامی و سایت‌های غیرمجاز را بگیریم اما دولت انگار هیج وظیفه‌ای در این خصوص ندارد و مدیران هم بیشتر تمایل به ارائه آمار و ارقام دارند!

وی تاکید کرد:در سایه بی توجهی مسولان دولتی در 5 ماه گذشته سینماگران زیان فراوانی از قاچاق فیلم دیده‌اند و متاسفانه دولت نیز فاقد انگیزه و جدیت لازم در این زمینه است، در حالیکه قرار بود همه دولت‌ها نوکر سینما باشند اما امروز شاهد رفتار دیگری در این موضوع هستیم.

رئیس جامعه صنفی تهیه‌کنندگان در خاتمه اظهار داشت: هم اکنون یک کمیته در شورای عالی تهیه‌کنندگان تشکیل شده و در همکاری با پلیس بدنبال مقابله با موضوع قاچاق فیلم است و امیدوارم دولت نیز در این زمینه همراهی لازم را انجام دهد.

 

 

ارسال نظر