تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1124

فیلم کوتاه در انتظار آرام گرفتن کرونا

سینما آنلاین: دبیر سی‌وهفتمین جشنواره «فیلم کوتاه تهران» از برگزاری آنلاین این جشنواره به شرط رضایت فیلمسازان خبر داد.

توپ برگزاری آنلاین جشنواره فیلم کوتاه در زمین فیلمسازان

به گزارش سینما آنلاین، سید صادق موسوی مدیرعامل انمجمن سینمای جوانان و دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران در گفت‌وگو با مهر در خصوص شرایط برگزاری این دوره جشنواره گفت: شورای سیاست گذاری جشنواره فیلم کوتاه تهران توسط سازمان سینمایی منصوب شد و کارهای برگزاری جشنواره نیز آغاز شده است. در حال حاضر تمام فعالیت‌های خود را براساس برگزاری یک جشنواره متعارف مانند دوره‌های گذشته ادامه می‌دهیم اما اگر به هر دلیلی در ایام آبان ماه که جشنواره در آن برگزار می‌شود، شرایط فعلی بهبود پیدا نکند و اجتماعات همچنان محدود باشند این جشنواره به شیوه‌های دیگری برگزار می‌شود.

اگر قرار باشد جشنواره به صورت آنلاین برگزار شود با رضایت فیلمسازان گرفته شود، چرا که اگر آثار روی بستر اینترنت بیاید به معنا انتشار فیلم است و امنیت آن را نمی‌توان تضمین کرد. به همین دلیل باید رضایت صاحبان آثار گرفته شود مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران توضیح داد: البته این را باید بگویم که ستاد برگزاری جشنواره در حال مطالعه است که بتواند بهترین راه برای برگزاری جشنواره را پیدا کند. تاکید می‌کنم که برای برگزاری آنلاین این جشنواره تصمیمی گرفته نشده و این امر در فراخوان جشنواره نیز اعلام نشده است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد: در واقع اگر قرار باشد این جشنواره به صورت آنلاین برگزار شود باید رضایت فیلمسازان گرفته شود، چرا که اگر آثار روی بستر اینترنت بیاید، به معنای انتشار فیلم است و امنیت آن را نمی‌توان تضمین کرد. به همین دلیل باید رضایت صاحبان آثار گرفته شود.

موسوی در پاسخ به این پرسش که اگر صاحبان فیلم‌ها تمایلی به نمایش اینترنتی فیلم‌های خود نداشته باشند، شورای سیاست‌گذاری چه تصمیمی می‌گیرد، ادامه داد: باید در شورای سیاستگذاری جشنواره این مساله مورد توجه قرار گیرد که اگر صاحبان آثار هیچ تمایلی به نمایش اینترنتی فیلم‌های خود نداشته باشند، چگونه جشنواره را برگزار کنیم به همین دلیل و با توجه به اینکه این مساله در شورای سیاستگذاری جشنواره هنوز مطرح نشده نمی‌توانم نظری در این زمینه بدهم.

وی توضیح داد: در شرایط فعلی هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد و به فراخور این اتفاقات شورای سیاست گذاری تصمیم نهایی را برای برگزاری جشنواره می‌گیرد.

این مدیر سینمایی بیان کرد: در شرایط فعلی و تا زمانی که تصمیم نهایی برای چگونه برگزار شدن این جشنواره گرفته نشود، ستاد برگزاری مانند دوره‌های قبل عمل می‌کند و سعی می‌شود تا جریان فیلمسازی، فعالیت‌های خلاقانه هنری و استعدادیابی جوانان در قالب فعالیت‌های انجمن سینمای جوان آسیب نبیند.

 

 

ارسال نظر