تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1096

تورج اصلانی: قصه «حمال طلا» از دل مردم و برای مردم است

سینماآنلاین: کارگردان فیلم سینمایی «حمال طلا» گفت: با توجه به قصه فیلم که شرایط روز کشور است، فیلم «حمال طلا» می‌تواند برای مخاطب قابل لمس باشد و با آن ارتباط برقرار کند چرا که قصه این فیلم از دل مردم و برای مردم است.

سینمای مستقل نیاز به حمایت دارد

تورج اصلانی کارگردان فیلم سینمایی «حمال طلا» که اکران آنلاین آن از روز یکشنبه 19 مرداد آغاز شد در خصوص موضوع این فیلم در گفتگو با خبرنگار سینما آنلاین  گفت: فیلم «حمال طلا» یک فیلم اجتماعی و راوی طبقه کارگر است و مشکلاتی که این قشر به دلیل شرایط اقتصادی و نوسانات بازار ارز و طلا تحمل میکنند را بازگو می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به قصه فیلم که شرایط روز کشور است، فیلم «حمال طلا» می‌تواند برای مخاطب قابل لمس باشد و با آن ارتباط برقرار کند.

اصلانی با اشاره به اینکه اکران آنلاین یک مسیر تازه در شرایط فعلی شیوع کرونا است گفت: در کنار پخش سینمایی فیلم که برعهده فیلمیران است،متولی پخش آنلاین آن را شرکت هنر اول بر عهده دارد و نماوا و فیلیمو هم این فیلم را در پلتفرم‌های خود اکران کرده‌اند که امیدوارم مورد استقبال مخاطبان قرار گیرد.

157152513

این کارگردان و مدیرفیلمبرداری سینمای ایران با ذکر این نکته که فیلم «حمال طلا» را با سرمایه شخصی خود ساخته است تصریح کرد: شاید به دلیل اکران آنلاین و فروش کمتر این مدل به نسبت اکران در سینماها؛ فیلمسازان در نگاه اول برای سرمایه خود احساس خطر کنند،اما من به دلیل اینکه فیلم «حمال طلا» دارای یک قصه اجتماعی و از دل مردم برای مردم است خوشحال خواهم شد مردم آن را ببینید حتی اگر بازدهی مالی در خور توجهی نداشته باشد.

 

وی افزود: البته که خیلی امیدوارم این فیلم با استقبال مواجه شود و بتوانیم به این واسطه چرخه سرمایه در بخش سینمای مستقل را حفظ کنیم.

اصلانی در مورد برنامه اکران «حمال طلا» در سینماها بعد از اکران آنلاین اظهار داشت: البته که خوشحال خواهم شد که این فیلم بر روی پرده اکران شود چرا که این فیلم را برای دیده شدن بر روی پرده ساختم اما با توجه به شرایط فعلی که اکران فیلم ها در سینماها با استقبال کمتری رو به رو است بهتر دیدیم فعلا مخاطب را از دیدن فیلم محروم نکنیم تا پس از آن با بهتر شدن شرایط بتوانیم «حمال طلا» را در سینماها اکران کنیم.

او همچنین با درخواست از رسانه ها و سایت ها برای حمایت و تبلیغ سینمای مستقل اجتماعی تاکید کرد: در فیلم حمال طلا در کنار بازیگران حرفه ای از بازیگران ناآشنایی که نقش های اصلی را برعهده دارند استفاده شده است که شاید در سینمای تجاری این امکان برای آنها فراهم نباشد و به واسطه ساخت فیلم در سینمای مستقل این امکان بیشتر فراهم خواهد بود، به همین دلیل امیدوارم رسانه‌ها بیش از پیش از سینمای مستقل حمایت کنند‌.

کارگردان فیلم «جینگو» در خاتمه در خصوص سومین فیلم بلندش که این روزها مراحل فنی را پشت سر می‌گذارد به سینماآنلاین گفت: فیلم سینمایی «بی سرزمین» را با حضور بازیگران ترکی، سوری، عراقی و اقلیم کردستان در کشور عراق ساختم و بعد از پایان فیلمبرداری در شهرهای سلیمانیه و حلبچه در اقلیم کردستان عراق، هم اکنون در آخرین مراحل فنی قرار دارد.

گفتنی است در فیلم سینمایی «حمال طلا» سعید آقاخانی، پیام احمدی نیا، لطف‌الله سیفی، ژاله صامتی، امید روحانی و... به ایفای نقش پرداخته اند.

همچنین در خلاصه داستان این فیلم آمده است:رضا، حمال طلا است. شغلش رساندن طلا و جواهرات از کارگاه به مغازه است. یک روز در مسیر از او دزدی می‌شود و او باید غرامت بپردازد. او از دوستش لویی کمک می‌گیرد، اما نوسانات بازار تهران اوضاع او را بدتر می‌کند.

 

 

ارسال نظر