تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1094

علت دوری «اردلان شجاع کاوه» از بازیگری

سینماآنلاین: اردلان شجاع کاوه بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر با بیان اینکه این روزها «درب دروازه‌های هنر برای هر مکتب نرفته ای باز است» در خصوص علت دوری ده ساله‌اش از حرفه بازیگری توضیح داد.

دروازه‌های هنر برای هر مکتب نرفته‌ای باز است!/ ماندگاری؛ مهم‌تر از پرکاری

اردلان شجاع کاوه که به تازگی به گروه بازیگران سریال «شرم» به کارگردانی احمد کاوری اضافه شده؛ در گفت‌وگو با خبرنگار سینماآنلاین درباره علت غیبت طولانی و ده ساله خود از حرفه‌ای بازیگری اظهار داشت: اگر بپذیریم که هدف یک بازیگر در سینما،تلویزیون و تئاتر جذب مخاطب و ارتباط با مردم است، من از آغاز فعالیتم با کارهای پر فروش و پر مخاطب در سال های جنگ و بعد از آن در هرگونه‌ای چه درام چه تراژدی و کمدی برای هر طیفی فعال بودم و این ارتباط با مخاطب همواره برقرار بوده است.

او افزود: البته در همه این سال‌ها در کنار بازیگری مشغول تدریس در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها و دغدغه‌های شخصی خودم بودم و هیچگاه بدون مطلق از حرفه بازیگری دور نشدم بلکه بنابه دلایلی کمتر مقابل دیدگان مخاطب قرار گرفتم.

شجاع‌کاوه گفت: البته عناوینی نظیر «بازگشت به دنیای بازیگری بعد از ده سال» یا «بازیگری به صحنه برگشت» از نگاه ژورنالیستی جذاب است اما به‌طور کلی در این دوری ده ساله عوامل مختلفی از جمله دغدغه‌های شخصی و تدریس و شرایط کاری در سینما و تلویزیون دخیل بوده است.

سریال-شرم

این بازیگر سینما،تئاتر و تلویزیون خاطرنشان کرد: این روزها ثابت شده درب دروازه های هنر برای هر مکتب نرفته‌ای باز است و همه می‌توانند این عرصه را تجربه کنند اما این را باید قبول کنیم که همه نمی‌توانند ماندگار شوند. من امیدوارم با لطف مردم که در همه این سال‌ها شامل حالم بوده است، بتوانم به این نتیجه برسم‌.

شجاع کاوه در خاتمه بیان داشت: باور این داستان که تمام بازیگران روزی هستند و گاه نیستند و مردانی برای تمام فصول هم نخواهند بود، باعث می‌شود بهتر به هضم این مهم برسیم که همیشه قرار نیست انتخاب شویم بلکه در این مسیر گاهی باید انتخاب کنیم و چه خوب که انتخاب‌هایمان درست باشد.

براساس این گزارش،اردلان شجاع کاوه متولد 1341 بیرجند است. او لیسانس بازیگری اش را از دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران و فوق لیسانس بازیگری را از دانشگاه تربیت مدرس دریافت کرد و فعالیت در سینما را از سال 1364 و با بازی در فیلم «بایکوت» آغاز کرد. این اخیرا به گروه بازگیران سریال «شرم» پیوسته و در کنار ابوالفضل پورعرب و فاطمه گودرزی به ایفای نقش می‌پردازد.

ارسال نظر