تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1087

هر روز به دادگاه می‌رفتم!

سینماآنلاین: صدف عسگری گفت: به یاد دارم در سکانس آخر «یلدا» زمانی که کات دادند هنوز داشتم گریه می‌کردم چراکه واقعا حالم بد شده بود و انگار تمام روزهای سخت این زن را سپری کرده بودم.

صدف عسگری: سکانس آخر «یلدا» تمام شد و من هنوز گریه می‌کردم

صدف عسگری بازیگر نقش مریم کمیجانی در فیلم سینمایی «یلدا» سومین ساخته مسعود بخشی به تهیه‌کنندگی علی مصفا در برنامه کافه آپارات به میزبانی فریدون جیرانی درباره حضور خود در این فیلم سینمایی گفت: فیلم سینمایی «ناپدید شدن» به کارگردانی علی عسگری اولین فیلمی بود که من کار کردم. این فیلم برای اولین بار در ونیز اکران شد. «روزهای نارنجی» به کارگردانی آرش لاهوتی دومین فیلمی بود که من در آن حضور داشتم و فیلم سینمایی «یلدا» سومین کار من است.

وی ادامه داد: نقشم در «روزهای نارنجی» مکمل و در «ناپدید شدن» اصلی بود. برای حضور در فیلم «ناپدید شدن» در سنگاپور و در یک جشنواره در رم جایزه گرفتم. همچنین برای فیلم کوتاه «امتحان» به کارگردانی سونیا حداد که چهارمین کار من محسوب می‌شود نیز سال گذشته جایزه ساندنس را گرفتم.

بازیگر «یلدا» درباره ایفای نقش مریم کمیجانی در این فیلم و اینکه چه قدر حاصل کار کارگردان و چه قدر حاصل کار خودش است؟ مطرح کرد: از آنجاکه «یلدا» اولین کار من بود که باید قبل از کار بسیار جدی تمرین می‌کردم مسعود بخشی بسیار در این راه به من کمک کرد. ایشان به من می‌گفت برای درک بهتر نقش سری به دادگاه‌ها بزنم. من یک هفته هر روز به دادگاه‌ها می‌رفتم و افرادی را که مرتکب قتل شده بودند، می‌دیدم تا به درکی از شرایط نقشی که قرار است آن را ایفا کنم، برسم.

عسگری ادامه داد: من در ابتدا فیلمنامه را کامل نخوانده بودم و در ابتدا برای تمرین آن مخالفت می‌کردم اما خودم را با شرایط جدید وفق دادم. زمانی که تمرین فیلمنامه داشتیم مسعود بخشی می‌گفت هر دیالوگی که قرار است بگوییم باید سه فکر درباره آن داشته باشیم. اینکه هدف ما از گفتن این جمله چیست؟ به چه نکاتی فکر می‌کنیم؟ و می‌خواهیم به کجا برسیم؟

وی بیان کرد: کارگردان «یلدا» به من می‌گفت این سه فکر را کنار دیالوگ‌هایم در فیلمنامه بنویسم در ابتدا از انجام این کار گله می‌کردم اما متوجه شدم چه قدر این کار در ایفای نقشم به من کمک کرد. 

بازیگر «ناپدید شدن» درباره دیگر کارهای خود پس از «یلدا» عنوان کرد: پس از فیلم سینمایی «یلدا» فیلم کوتاه امتحان را کار کردم. همچنین در یک کار بلند کامبیز صفاری حضور داشته‌ام و آنجا نیز با بهناز جعفری همبازی بوده‌ام. در اولین ساخته بلند فرنوش صمدی با نام «خط فرضی» به تهیه‌کنندگی علی مصفا نیز بازی کرده‌ام.  

عسگری در پایان در پاسخ به این پرسش که کدام یک از سکانس‌های فیلم را بیشتر از بقیه دوست دارد، اظهار کرد: سکانس آخر را از همه بیشتر دوست دارم. این سکانس در آخرین روزهای فیلمبرداری کار گرفته شد و به یاد دارم زمانی که کات دادند هنوز داشتم گریه می‌کردم چراکه واقعا حالم بد شده بود و انگار تمام روزهای سخت این زن را سپری کرده بودم.         

 

ارسال نظر