تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1063

اقدام درست در تقابل با سارقان فرهنگی

سینماآنلاین: مرتضی شایسته تهیه‌کننده سینمای ایران و دبیر شورای صنفی نمایش گفت: اقدام سازمان سینمایی در بحث صدور گواهی مالکیت‌ فیلم‌ها شوکه‌کننده بود.

مرتضی شایسته: صدور گواهی مالکیت‌ فیلم‌ها تحسین‌برانگیز است / با این لیست آدم‌های اضافی حذف می‌شوند

مرتضی شایسته در گفتگو با خبرنگار سینما آنلاین در خصوص اقدام سازمان سینمایی در صدور فهرست گواهی مالکیت‌های فیلم‌های سینمایی و غیر سینمایی گفت: این اقدام صحیح و قابل تحسینی است که باید خیلی زودتر از اینها اتفاق می‌افتاد.

او افزود: باید از کسانی که فهرست مالکان آثار سینمایی را گردآوری کرده‌اند و به این موضوع، سر و سامان داده‌اند، قدردانی کرد.

شایسته ادامه داد: البته این جدول یکسری مشکلات هم دارد. به عنوان مثال نام بعضی از تهیه کنندگان که حقیقی هستند در لیست حقوقی زده شده که فکر می‌کنم با مراجعه به سازمان سینمایی، این موضوع قابل حل است .

این تهیه‌کننده مجرب سینمای ایران عنوان کرد : با توجه به اینکه این لیست جامع در دسترس قرار دارد، به قاچاقچیان و سارقان فرهنگی نشان می‌دهد که هر فیلم متعلق به چه کسی است و در این بین آدم‌های اضافی حذف می‌شوند.

گفتنی است امروز از سوی سازمان سینمایی فهرست گواهی مالکیت‌های فیلم‌های سینمایی و غیر سینمایی شامل 1029 عنوان فیلم منتشر شد.

ارسال نظر