تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1047

ادای دینی به فیلمساز فقید مازندرانی زنده‌یاد «سیدقاسم خدامی»

سینماآنلاین: زنده‌یاد «سید قاسم خدامی» از نخستین فیلمسازان مازندرانی پس از انقلاب است که فعالیت سینمایی خود در جبهه و عکاسی و فیلمبرداری در عملیات ها آغاز کرد.

از جبهه‌ها تا سینما...

به گزارش سینماآنلاین، زنده‌یاد "سید قاسم خدامی" از نخستین فیلمسازان مازندرانی پس از انقلاب است که فعالیت سینمایی خود در جبهه و عکاسی و فیلمبرداری در عملیات ها آغاز کرد.

این هنرمند فقید در دهه های شصت و هفتاد ضمن فیلمبرداری، تدوین و کارگردانی چندین فیلم‌کوتاه و نیمه بلند مستند و داستانی در قطعه های هشت و شانزده میلیمتریو پس از آن فرمت های ویدئویی، به آموزش هنرمندان جوان شهرستان بابل پرداخت که علاقمند به سینما بودند.

زنده‌یاد خدامی که خود یک فرهنگی بود، کانون فرهنگی و تربیتی (پیشاهنگی سابق) بابل را مرکز فعالیت عکس و فیلم قرار‌داد که به گواه هنرمندان استان تبدیل به موفق ترین مرکز آموزش فیلمسازی و تولید فیلم در مازندران شد. این هنرمند فروتن و خوشنام از دهه تولید فیلم و برنامه‌سازی در شبکه استانی مازندران را آغاز کرد که تا لحظه مرگش با تلاش و جدیت به این کار مشغول بودکه طی سالهای متوالی تا اکنون برنامه‌هایش مخاطبان بسیاری داشت.

از شاخص‌ترین آثار زنده‌یاد خدامی می‌توان به عاشورا در دونگاه، عکس کج، آهنگ‌مرگ، بیست و شش عیدماه، دختران جوان، رو به فردا، سات خش، زالوی کوچک و ... اشاره کرد. زنده‌یاد خدامی به علت ابتلا به بیماری کرونا و مشکلات تنفسی و ریوی، بامداد شنبه ۴ مرداد‌ماه ۹۹ در سن ۵۶ سالگی در‌گذشت.

روحش شاد و یادش گرامی ...

ارسال نظر