تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1036

سینمای ایران در فرابورس!

سینماآنلاین: غلامرضا موسوی نوشت: تلاش می‌کنم تا با هماهنگی مدیران فرا بورس امکان ورود بخش‌های سینماداری، پخش و تولید را به بورس فراهم کنم. بورس یعنی شفاف سازی و حضور میلیونی!

جلسه جالب‌توجه در دوران رکود سینمای ایران

به گزارش سینماآنلاین، غلامرضا موسوی تهیه کننده و عضو شورایعالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران در پست اینستاگرامی تازه خود با به اشتراک گذاشتن یک عکس نوشت: نخستین جلسه هیات مدیره تشکیلات تهیه کنندگی بامدیران فرا بورس برگزار شد. سینمای ایران به بورس و بورس به سینمای ایران نیاز دارد. حضور سینمای ایران در بورس به حضور حداکثری مردم منجر می‌شود و توجه سینماگران به فرهنگ‌سازی. به همت امیرهامونی مدیرعامل فرابورس وخانم مبینا بنی اسدی مدیرارتباطات فرابورس نشستی کاری با حضور خانم‌ها فرشته طائرپور و منیژه حکمت و آقایان مرتضی شایسته ، مهرداد فرید، محمد احمدی، سیدجمال ساداتیان، علی آشتیانی‌پور و نگارنده برگزار شد. تلاش می‌کنم تا با هماهنگی مدیران فرا بورس امکان ورود بخش‌های سینماداری، پخش و تولید را به بورس فراهم کنم. بورس یعنی شفاف سازی و حضور میلیونی!

همچنین فرشته طائرپور رییس «اکت» (انجمن کارفرمایی تهیه کنندگان) در گفتگویی کوتاه با ایسنا ضمن اعلام این خبر گفت: چندی پیش به دعوت سازمان فرابورس-ایران، با هدف توسعه اقتصاد فرهنگ، نمایندگانی از صنوف تهیه کنندگی در جلسهای با کارشناسان سازمان مذکور شرکت کردیم تا شرایط مطلوب ورود سرمایه بازار بورس به صنعت سینما و راههای تعامل دوجانبه میان سینما و بازار رونق گرفته بورس را مورد بررسی قرار دهیم.

در این نشست که تحت عنوان «سینما و زیست اقتصادی جامعه» برگزار شد، ابتدا کارشناسان سازمان درباره لزوم ارتقای سواد مالی افراد جامعه، نیاز به تحلیل پیشینه فرهنگ اقتصادی جامعه و راه های تعامل دوسویه بازارسرمایه و جامعه هنری، مطالب و آمارهایی را ارائه کردند. 

به گفته ی او؛ سپس تهیه کنندگان حاضر در جلسه،  باتوجه به افزایش چشمگیر ورود نقدینگی به بازار سرمایه از سوی افرادی که دانش و تخصص کافی در فرایند بازار بورس ندارند، درباره نیازها و قابلیت های دوسویه سینما و بورس، نظرات، تجربیات و پرسش های خودرا مطرح کردند.

مقرر شد با ادامه ارتباط و همفکری بین سازمان بورس و تهیه کنندگان سینما، روش های عملیاتی جهت تحقق این تعامل مورد بررسی و شناسایی قرار گیرد.

تهیه کنندگان حاضر در جلسه(به ترتیب الفبا):

از صنف «اکت»، علی آشتیانی پور و فرشته طائرپور.

از صنف «انجمن تهیه کنندگان مستقل»، منیژه حکمت، مرتضی شایسته و سید غلامرضا موسوی.

از صنف «تهیه کننده-کارگردانان»، محمد احمدی و مهرداد فرید.

از صنف «جامعه صنفی تهیه کنندگان»، سیدجمال ساداتیان.


*باید دید در روزهای تعطیلی و رکود سینمای ایران، ورود سینما به بورس تا چه حد می‌تواند برای ادامه حیات سینما حاشیه‌امنیت بسازد..

 

ارسال نظر