تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1024

شقایق فراهانی و تولد 48 سالگی

سینماآنلاین: فرزند فهیمه رحیم‌نیا و بهزاد فراهانی، همچون خواهرش گلشیفته بازیگری را در کنار مادر و پدرش آموخت و با فیلمی از «داریوش مهرجویی» به صورت حرفه‌ای کارش را آغاز کرد. خواهرش با «درخت گلابی» و او با «لیلا».

چشم‌انداز یک رنگین کمان

به گزارش سینماآنلاین،  شقایق فراهانی متولد دوم مردادماه ۱۳۵۱ است؛ بازیگری که سال‌ها پیش در سال ۱۳۷۷ در سه فیلم «مهره»، «عشق کافی نیست»، «طوطیا» بازی کرد. شقایق سال ۱۳۷۹ یکی از پرکارترین سال‌های کاری خود را گذراند که توانست با ایرج قادری و داریوش فرهنگ همکاری داشته باشد و با بازی در فیلم «چتری برای دو نفر» موفق شد تا یکی از بهترین بازی‌های خود را ارائه دهد و دوران طلایی خود را تجربه کرد اما این‌روزها در گفت‌وگویی اعلام کرد که افسرده، سرخورده و ناامید شده است.  

شقایق در جایی گفته است که «هنرمند مورد علاقۀ من سوسن تسلیمی است. خانواده‌ام با بازیگر شدن من مخالف نبودن با بازیگر شدن گلی مخالف بودند، آن موقع گلی موسیقی کار می‌کرد و پیانو می‌زد و خیلی هم موفق بود در کارش. من گلی را به سینما بردم.»  

بسیاری این‌روزهای این بازیگر را با خواهرش گلشیفته مقایسه می‌کنند و شاید این مقایسه کمی ناعادلانه به نظر بیاید. انتخاب شقایق برای ماندن و بازی در سینمای ایران شاید او را کم‌کار کرده باشد اما نمی‌توان توانایی‌های او را از یاد برد.

در سال ۱۳۸۷ توانست با بازی در «وقتی همه خوابیم» با بهرام بیضایی همکاری داشته باشد. شقایق در همان سال برای مسعود کیمیایی در فیلم «محاکمه در خیابان» بازی کرد و در سال ۱۳۹۲ با نقش‌آفرینی در ۶ فیلم توانست با سعید سهیلی، فرزاد موتمن، احمدرضا درویش و فریدون جیرانی به همکاری بپردازد. او در فیلم «شارلاتان» بازی در ژانرکمدی را تجربه کرد و مدت‌ها در این ژانر ماند و تجربه‌های کمدی مختلفی را هم پشت سر گذاشت. 
در نگاه به کارنامه بازیگری «شقایق فراهانی» بیش از هر چیز تنوع در انتخاب نقش و سربلندی او در ایفای نقش‌های مختلف همچون یک رنگین کمان خود را می‌نمایاند. رنگین کمانی که البته در آن کلیشه و تکرار، چندان جایی ندارد. 
سینماآنلاین ضمن تبریک به مناسبت تولد این هنرمند دوست‌داشتنی و توانمند، آرزوی سلامتی و موفقیت برایش را دارد.

ارسال نظر