تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1006

گیشه به روایت سمفا

سینماآنلاین: اکران فیلم در شرایط موج تصاعدی شیوع کرونا طی روزهای گذشته، گیشه موفقی برای سینمای ایران رقم نزده است.

جذب حداقل مخاطب با سینمای بازبسته

به گزارش سینماآنلاین، جدول فروش روزانه سینماها طی روزهای گذشته که اکران فیلم در سالن‌های سینما با اوج‌گیری تصاعدی موج شیوع کرونا در کشور همراه شده است، طبق پیش‌بینی‌ها با موفقیت چشمگیری روبه‌رو نشده است.

اوائل تیر ماه و با روند کاهشی ابتلا به بیماری کرونا، که مصادف با بازگشایی بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی شده بود، روند استقبال از فیلم‌های سینمایی در سالن‌های سینما پس از چهار ماه تعطیلی چشمگیر بود اما با موج بعدی این بیماری و افزایش مبتلایان و روند افزایشی جان‌باختگان، این روند به ناگاه رو به کاهش گذاشت.

امروز علاوه بر سایر فیلم‌های روی پرده تیر ماه، فیلم تازه اکران شده «زن‌ها فرشته‌اند2» به کارگردانی آرش معیریان هم نتوانسته مخاطب خود را جذب سالن‌های سینما کند و بر اساس آمار سمفا با فروش زیر معمولی 56 میلیون تومانی طی چهار روز روبه‌رو شده است. 

آخرین آمار فروش سینماهای کشور در سایت https://www.samfaa.ir/ در دسترس است. 

باید دید در شرایطی که تعطیلی سالن‌های سینما منطقی‌تر از باز بودن سالن‌هاست، در روزهای آینده چه تصمیمی از سوی متولیان سینمایی برای مدیریت بحران مخاطب در اکران گرفته خواهد شد و آیا حفظ سالن‌ها و اکران سینمایی با همین حداقل مخاطب، به عنوان یک راهکار ادامه خواهد یافت یا سینما باردیگر به یک تعطیلی موقت تن خواهد داد؟

ارسال نظر