تماس با ما درباره ما

عنوان

 • فاتحه اکران 99 خوانده شد؛ حق با سینماداران است یا ستاد ملی کرونا؟!

  چالش‌های دنباله‌دار میان "زنده‌ماندن" مردم و "ورشکستگی" سین…

  فاتحه اکران ۹۹ خوانده شد؛ حق با سینماداران است یا ستاد ملی کرونا؟!

  سینماآنلاین: تمدید تعطیلی یک‌هفته‌ای مراکز فرهنگی و سینماها در تهران، باعث شده تا عده‌ای با انتخاب کلید واژه «تعطیلی اندیشه» نسبت به تصمیم ستاد ملی کرونا مخالفت کنند اما در شرایطی که اوضاع در موج سوم کرونا هر روز و هر لحظه وخیم تر می‌شود حق با سینماداران است یا ستاد ملی کرونا؟

 • آیا شبکه نمایش خانگی رفتار مخاطب ایرانی را تغییر می‌دهد؟

  یادداشت/ سینمای ایران «مُرد» از بس مخاطب ندارد!

  آیا شبکه نمایش خانگی رفتار مخاطب ایرانی را تغییر می‌دهد؟

  سینماآنلاین: سینمای ایران «مُرد» از بس مخاطب ندارد!. شاید برای بسیاری خواندن چنین تیتری عجیب باشد اما مرور اتفاقات اخیر این واقعیت تلخ را روز به روز بیشتر عیان خواهد کرد که سینمای ایران در حال مرگ است و تا چندی دیگر اصلا کسی آخرین باری که سینما رفته است را به یاد نخواهد آورد.

 • فرهاد قائمیان برای رسول ملاقلی‌پور نوشت

  سینمای ملاقلی‌پور را آن طور که شایسته بود قدر ندانستند

  فرهاد قائمیان برای رسول ملاقلی‌پور نوشت

  سینماآنلاین: فرهاد قائمیان نوشت: سینمای رسول ملاقلی‌پور برای من بدون شخصیت او معنایی ندارد. در ذهنم، آن قلب مهربان و چشم‌های باهوش ثبت شده. می‌گویند عصبی بود و بداخلاق. اما نه، آقا رسول صادق بود. به آنچه می‌گفت اعتقاد و باور داشت و پای حرفش می‌ایستاد. دوستی با او پر از لحظه‌های خوش بود، بامعرفت بود و بامعرفت ماند. سینمایش را آن طور که شایسته بود قدر ندانستند.

 • دستمزد عجیب یک بازیگر برای یک پروژه در مرحله پیش تولید

  وقتی تورم پراید ۱۲۰ میلیونی به دامن سینما هم کشیده می‌شود!

  دستمزد عجیب یک بازیگر برای یک پروژه در مرحله پیش تولید

  سینماآنلاین: این روزها که آنقدر افسار تورم در جامعه از هم گسیخته شده که رقم پراید به 120 میلیون و سکه به 13 میلیون رسیده و دلار مرز 28 هزار تومان را رد کرده، یک بازیگر سینما نیز برای حضور در پروژه‌ای سینمایی درخواست رقمی عجیب و غریب را مطرح کرده است.

 • یادداشت حامد سلیمان‌زاده بر فیلم کوتاه «سگ»

  سگ، استحاله رنجی معاصر

  یادداشت حامد سلیمان‌زاده بر فیلم کوتاه «سگ»

  سینماآنلاین:استحاله، تجربه فرآیند دگردیسی در درون است که اثرش، جسم را تحت تأثیر مستقیم قرار می دهد. شاید به نوعی دیگر بتوان گفت استحاله، نوعی معامله روح است با موجودی دیگر برای دستیابی به هدفی معین. با توجه به این مقدمه کوتاه می توان تغییر ماهیت در مسیر انتقام را خط روایی فیلم کوتاه و قابل توجه حسام صالح بیگ با عنوان "سگ" دانست؛ فیلمی بی ادعا اما پر از جزئیات، دقیق و عمیق.