تماس با ما درباره ما
کد خبر: 187

«مردی بدون سایه» توقیف موقت است!

سینماآنلاین: علیرضا رئیسیان درباره اکران «مردی بدون سایه» گفت: ما به گونه‌ای توقیف موقت هستیم و هنوز نمی‌دانیم اکران را بعد از تاسوعا و عاشورا می‌توانیم ادامه دهیم یا خیر؟

رئیسیان: اهل مبارزه‌ام و تا رسیدن به شرایط مطلوب اکران کوتاه نمی‌آیم

به گزارش خبرنگار سینماآنلاین، علیرضا رئیسیان تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «مردی بدون سایه» در اکران خصوصی این فیلم که دوشنبه شب ۲۱ مردادماه در پردیس سینمایی کوروش برگزار شد، پس از خوشامدگویی به حضار با انتقاد به شرایط فعلی حاکم بر اکران فیلم‌ها گفت: ما از عید فطر قصد اکران عمومی فیلم را داشتیم اما به کرات به تاخیر افتاد.

 

او با اشاره به افت فروش فیلم‌ها در مقطع فعلی، افزود: این عدم استقبال از سینما و شرایط پیش آمده، نتیجه تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایی است که سازمان سینمایی به تنهایی و بدون مشورت فعالان سینمایی انجام داده است.

رئیسیان ادامه داد: اصرار دارند که به تعدادی از فیلم‌ها به هر قیمتی اکران بدهند. با وجود اینکه تیزرهای فیلم ما از دو ماه قبل در سینماها در حال پخش است اما فیلم الان اکران شده است و این موضوع باعث کهنه شدن فیلم شد. واقعا چرا علی رغم اینکه ما با سرگروه قرارداد داشتیم، اکران فیلم به تاخیر می‌افتد؟

 

وی با انتقاد به وضعیت خودی و ناخودی که حاکم است، ادامه داد: ما در آخرین دایره روابط قرار می‌گیریم که برای تصمیم‌گیران جذابیتی نداریم. ما به گونه‌ای توقیف موقت هستیم و هنوز نمی‌دانیم اکران را بعد از تاسوعا و عاشورا می‌توانیم ادامه دهیم یا خیر؟

 

کارگردان «مردی بدون سایه» وقوع این شرایط حاکم را به دو دلیل نسبت داد و اضافه کرد: اولی عدم آشنایی مدیران با فضای سینما و‌شرایط اکران است و دومی عدم همگونی صنف‌های مرتبط است که هیچ تقاضا و همتی برای تغییر شرایط حاضر وجود ندارد.

 

رئیسیان ادامه این وضعیت را تنها به سود کسانی دانست که در گود هستند و تصریح کرد: شرایط فعلی به نفع سینما نیست ولی کسی هم راضی به تغییر آن نمی‌شود!

 

کارگردان «مردی بدون سایه» تاکید کرد: من اهل مبارزه‌ام و آنقدر پافشاری می‌کنم تا به چیزی که می‌خواهم برسم. من برای اینکه فیلم با شرایط خوب اکران شود، پافشاری می‌کنم و کوتاه نخواهم آمد.

 

او در پایان با تشکر از عوامل و بازیگران فیلمش گفت: به من گفته شد با این نحوه برخوری که با شما شد، با وجود عواملی که در این فیلم حضور دارند، سر شما را بریدند!

ارسال نظر