تماس با ما درباره ما
کد خبر: 909

1917 برنده جایزه بفتا شد

درام جنگی «۱۹۱۷» ساخته «سم مندس» کارگردان انگلیسی با ادامه درخشش در فصل جوایز سینمایی با ۷ جایزه برنده بهترین فیلم، کارگردانی و فیلمبرداری این رویداد نام گرفت

بفتا

کارگردانی «سم مندس» موفق به کسب هفت عنوان از جویز آکادمی فیلم بریتانیا از جمله جوایز بهترین فیلم و کارگردانی شد.

به نقل از ورایتی،مراسم هفتاد و سومین دوره جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) در رویال آلبرت هال لندن برگزار شد و درام جنگی «۱۹۱۷» ساخته «سم مندس» کارگردان انگلیسی با ادامه درخشش در فصل جوایز سینمایی با ۷ جایزه برنده بهترین فیلم، کارگردانی و فیلمبرداری این رویداد نام گرفت و «جوکر» ساخته «تاد فیلیپس» نیز در سه شاخه از جمله بهترین بازیگر «مرد» برگزیده شد. 

فیلم «مرد ایرلندی» ساخته «مارتین اسکورسیزی» که در ۱۰ شاخه بفتا نامزد کسب جایزه بود، مراسم هفتاد و سومین دوره جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) را دست خالی ترک کرد. 

فهرست نامزدها و برندگان جوایز فیلم بفتا ۲۰۲۰ از این قرار است:

بهترین فیلم: ۱۹۱۷، مرد ایرلندی، جوکر، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل

بهترین فیلم بریتانیایی: ۱۹۱۷، طعمه، برای سما، راکن‌من، متاسفیم جا ماندی، دو پاپ

بهترین فیلم غیرانگلیسی: خداحافظی، برای سما، درد و شکوه، اَنگل (کره جنوبی)، پرتره یک بانو در آتش

بهترین مستند: کارخانه آمریکایی، آپولو ۱۱، دیه‌گو مارادونا، برای سما، هک بزرگ

بهترین انیمیشن: منجمد ۲، کلاوس، گوسفند ناقلا: فارماگدون، داستان اسباب‌بازی ۴

بهترین کارگردانی: سم مندس (۱۹۱۷)، مارتین اسکورسیزی (مرد ایرلندی)، تاد فیلیپس (جوکر)، کوئنتین تارانتینو (روزی روزگاری در هالیوود)، بونگ جون هو (اَنگل)

بهترین فیلمنامه اصلی: بوس‌اسمات، چاقوکشی، داستان ازدواج، روزی روزگاری در هالیوود، اَنگل (بونگ جون هو)

بهترین فیلمنامه اقتباسی: استیو زایلیان (مرد ایرلندی)، تایکا وایتیتی (جوجو ربیت)، تاد فیلیپس و اسکات سیلور (جوکر)، گرتا گرویگ (زنان کوچک)، آنتونی مک‌کارتن (دو پاپ)

بهترین نقش اصلی زن: جسی باکلی (رُز وحشی)، اسکارلت یوهانسن (داستان ازدواج)، سیرشا رونان (زنان کوچک)، چارلیز ترون (بمب‌شل)، رنی زلوگر (جودی)

بهترین نقش اصلی مرد: لئوناردو دی‌کاپریو (روزی روزگاری در هالیوود)، آدام درایور (داستان ازدواج)، تارون اگرتون (راکت‌من)، واکین فینیکس (جوکر)، جاناتان پرایس (دو پاپ)

بهترین نقش مکمل زن: لارا درن (داستان ازدواج)، اسکارلت یوهانسن (جوجو ربیت)، فلورنس پو (زنان کوچک)، مارگو روبی (بمب شل)، مارگو روبی (روزی روزگاری در هالیوود)

بهترین نقش مکمل مرد: تام هنکس (یکم روز زیبا در محله)، آنتونی هاپکینز (دو پاپ)، آل پاچینو (مرد ایرلندی)، جو پشی (مرد ایرلندی)، برد پیت (روزی روزگاری در هالیوود)

بهترین موسیقی متن: ۱۹۱۷، جوو ربیت، جوکر، زنان کوچک، جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر

بهترین فیلمبرداری: ۱۹۱۷ (راجر دیکینز)، مرد ایرلندی، جوکر، فورد در مقابل فراری، فانوس دریایی

بهترین تدوین: مرد ایرلندی، جوجو ربیت، جوکر، فورد در مقابل فراری، روزی روزگاری در هالیوود

بهترین طراحی لباس: مرد ایرلندی، جودی، جوجو ربیت، زنان کوچک، روزی روزگاری در هالیوود

بهترین چهره‌پردازی: ۱۹۱۷، بمب‌شل، جوکر، جودی، راکت‌من

بهترین صدا: ۱۹۱۷، جوکر، فورد در مقابل فراری، راکت‌من، جنگ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر، ویلسون

بهترین جلوه‌های ویژه بصری: ۱۹۱۷، انتقام جویان: آخر بازی، مرد ایرلندی، شیرشاه، جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

 

ارسال نظر