تماس با ما درباره ما
کد خبر: 724

کانادا «آنتیگونه» را به اسکار فرستاد

سینماآنلاین: سینمای کانادا با اقتباسی از نمایش‌نامه تراژیک «آنتیگونه» در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۲۰ حضور می‌یابد.

نماینده کانادا در اسکار 2020 مشخص شد

به گزارش سینماآنلاین، این فیلم فرانسوی زبان که بر اساس نمایشنامه تراژدی و کلاسیک یونان باستان ساخته شده، روایتگر داستان زنی به نام «ریکی» در شهر مونترال کاناداست که زندگی‌اش به عنوان یک پناهنده و مهاجر پس از دستگیری اشتباه برادرش به جرم فروش مواد مخدر دگرگون می‌شود و او برای آزاد کردن برادرش در مقابل قانون می‌ایستد. 

«آنتیگونه» به کارگرانی «سوفی دراسپه» اخیرا در جشنواره بین‌المللی فیلم تورنتو جایزه بهترین فیلم بلند کانادایی را از آن خود کرد. 

سینمای کانادا از سال ۱۹۷۱ میلادی تاکنون ۴۳ فیلم را در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار به آکادمی معرفی کرده و هفت بار به جمع نامزدهای نهایی این شاخه راه یافته است و یک بار نیز در سال ۲۰۰۳ با فیلم «هجوم بربرها» به کارگردانی «دنیس آرکند» موفق به کسب این جایزه شده است. 

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار که از امسال به شاخه بهترین فیلم بین‌المللی تغییر نام داده است، اول اکتبر ۲۰۱۹ (۱۰ مهرماه) تعیین شده است و تاکنون ۶۸ کشور فیلم برگزیده خود را برای شرکت در این رقابت انتخاب کرده است. 

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۲۰ روز ۱۳ ژانویه (۲۳ دی‌ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر