تماس با ما درباره ما
کد خبر: 605

برنده کره‌ای نخل طلای کن پیشنهادهای هالیوود را رد می‌کند

سینماآنلاین: بونگ جون‌هو کارگردان سرشناس کره‌ای علیرغم پیشنهادهای بسیار حاضر نشد برای هالیوودی‌ها فیلم بسازد، چون دوست دارد مثل کوئنتین تارانتنیو فیلمنامه همه آثارش را خودش بنویسد.

بونگ جون‌هو: الگو من تارانتینو است

به گزارش سینماآنلاین، بونگ‌ جون‌هو کارگردان برنده نخل طلایی جشنواره فیلم کن می‌گوید که کوئنتین تارانتینو را مدل قرار داده و بر اساس آن در مسیر حرفه‌ای شدن گام گذاشته است. 


او که نخستین کره‌ای برنده نخل طلایی کن است، به باور بسیاری از کارشناسان سینما بخت اصلی بردن اسکار بهترین فیلم بین‌المللی است. او با فیلم «انگل» به جز جشنواره‌ کن در جشنواره‌های بسیاری از تلوراید گرفته تا تورنتو حضور پیدا کرده است، و در تمام آن‌ها با استقبال گسترده سینمادوستان روبه‌رو شده است. 


همین موضوع سبب شد که هالیوود به ساختن نسخه انگلیسی‌زبان «انگل» علاقه‌مند شود اما بونگ‌ جون‌هو با این کار موافق نیست تا زمانی که خودش همزمان فیلمنامه‌نویس و کارگردان باشد. او ساخت دو فیلم انگلیسی‌زبان «برف‌شکن» و «اوکجا» را هم در کارنامه دارد در گفتگویی تازه اعلام کرد که پیش از این نیز چندین بار پیشنهاد هالیوودی‌ها را برای ساخت فیلم رد کرده است. 


البته «انگل» فقط چشم به اسکار بهترین فیلم بین‌المللی ندارد و توزیع‌کننده آمریکایی فیلم عزم خود را جزم کرده که برای جوایز بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم هم کمپین راه بیاندازد. این مسیری است که سال پیش «رُما» با موفقیت طی کرد. 

 

ارسال نظر