تماس با ما درباره ما
کد خبر: 580

کشور نپال نماینده خود در اسکار ۲۰۲۰ را مشخص کرد

سینماآنلاین: فیلم سینمایی «بلبل» به عنوان نماینده نپال برای حضور در بخش بین المللی اسکار انتخاب شد.

 فیلم سینمایی «بلبل» نماینده نپال در اسکار

به گزارش سینماآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، کشور نپال، فیلم سینمایی یک کارگردان فیلم اولی را برای حضور در بخش بین المللی اسکار به این آکادمی معرفی کرد.

انجمن انتخاب کنندگان نماینده اسکار فیلم سینمایی «بلبل» به کارگردانی بینود پاودل با ایفای نقش سواستیما خادکا و موکان بوسال را انتخاب کرده است که داستان زندگی پر مشقت زنی را به تصویر می‌کشد که در کاتماندو، پایتخت کشور نپال، یک راننده کامیون است. این فیلم سینمایی در کشور نپال در ماه فوریه اکران شده بود.

در جوایز ملی و سالانه کشور نپال، خادکا برای نقش آفرینی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن را دریافت کرد و پادول هم جایزه بهترین کارگردان را به خود اختصاص داد. او در سال ۲۰۱۳ نویسندگی فیلم سینمایی «سانگ هورو» را انجام داده بود که جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین کارگردانی کشور نپال را در همان سال دریافت کرده بود.

کشور نپال از سال ۱۹۹۹ برای این بخش اسکار که به نام بهترین فیلم خارجی زبان شناخته می‌شود فیلم ارسال کرده است. این کشور با فیلم «هیمالیا» که اولین نماینده‌ ارسالی این کشور به آکادمی بود، توانست در سال ۱۹۹۹ نامزد اسکار شود، اما از آن زمان به بعد دیگر نتوانسته در اسکار حضور پیدا کند.

نود و دومین جایزه اسکار در تاریخ ۹ فوریه ۲۰۲۰ (۲۰ بهمن) برگزار خواهد شد.

ارسال نظر