تماس با ما درباره ما
کد خبر: 263

بازیگران مشابه شخصیت‌های تاریخی!

سینماآنلاین: فیلم‌های ژانر بیوگرافی که به زندگی نامه یک شخصیت معروف می‌پردازد نیازمند شباهت زیاد بازیگر به شخصیت اصلی است که نمونه‌های موفق آن را بررسی می‌کنیم.

کدام بازیگران هالیوود نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده‌اند؟

 

 به گزارش سینماآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، زمانی که گروه بازیگران و عوامل یک فیلم سینمایی بیوگرافی بسته می‌شود، کارگردان آن فیلم برای انتخابی درست باید دقتی مضاعف داشته باشد تا کسی را که انتخاب کند که از لحاظ ظاهری و فیزیکی با شخصیتی که انتخاب کرده اند هماهنگی داشته باشد.

در عین حالی یکی از سخت‌ترین نقش‌ها برای بازیگران این است که یک شخصیت در دنیایی واقعی را بازی کند. زمانی که بازیگر یک نقش خیالی را بازی می‌کند، معولا اجازه دارند که خلاقیت به خرج دهند و ایده‌های خود را در آن نقش پیاده کنند، اما در یک فیلم زندگی نامه ای، آن‌ها باید تلاش کنند که نتیجه شبیه همان چیزی شود که شخصیت فیلم بوده است. اما همه چیز به بازیگران وابسته نیست و قاعدتا مهارت و دیگر عوامل مثل گریم و انتخاب لباس هم در آن نقش دارد.

در این گزارش موفق‌ترین بازیگرانی که زندگی شخصیت‌های شبیه به خود را بازی کرده اند معرفی می‌کنیم.

دنیل دی لوئیس در نقش آبراهام لینکلن در فیلم «لینکلن»

دی لوئیس افسانه‌ای هم با نقش آبراهام لینکلن تعداد جوایز اسکار خود را به ۳ رساند تا در میان رکورد داران اسکار قرار بگیرد. این فیلم داستان شانزدهمین رئیس جمهور آمریکاست که درگیری‌های زیادی با آمریکایی‌ها برای منع برده داری و آزاد سازی برده‌ها داشته است.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

****

رابرت داونی جونیور در نقش چارلی چاپلین در فیلم «چاپلین»

این فیلم داستان زندگی سخت و پر مشقت فیلمساز و ستاره سینمای صامت، چارلی چاپلین است و سال‌های ابتدایی کار وی در انگلستان تا موفقیت در انگلستان را روایت می‌کند. رابرت جونیور اگر چه جایزه اسکار دریافت نکرد، اما توانست جایزه بفتا را با این نقش تصاحب کند.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

****

جیمی فاکس در نقش ری چارلز در فیلم «ری»

جیمی فاکس در این فیلم نقش یک خواننده معروف سیاه پوست را دارد که در سن ۷ سالگی بعد از آنکه شاهد مرگ برادر خود بود، بینایی خود را از دست داده است. فاکس سابقه بازی در فیلم «جنگوی زنجیر گسسته» و «مرد عنکبوتی» برای ایفای نقش این خواننده، تنها جایزه اسکار را دریافت کرد.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

****

برونو گانتس در نقش آدولف هیلتر در فیلم «سقوط»

فیلم‌های زیادی درباره آلمان نازی ساخته شده است و فیلم‌هایی مثل «حرامزاده‌های لعنتی» تارانتینو مورد توجه قرار گرفتند، اما برونو گانتس با این فیلم به بهترین هیتلر سینما تبدیل شد. «سقوط» داستان روز‌های پایانی عمر آدولف هیلتر است که در پناهگاه زندگی می کند و این داستان توسط منشی وی روایت می‌شود.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

****

بن کینگزلی در نقش مهاتاما گاندی در فیلم «گاندی»

این فیلم سینمایی داستان زندگی گاندی رهبر استقلال طلب هندی را روایت می‌کند که در مقابل زورگویی‌های انگلستان ایستادگی می‌کند و مردم را به استقلال کامل هند دعوت کرد. بن کینزگلی تنها جایزه اسکار خود را برای این نقش دریافت کرد و این فیلم در یازده بخش اسکار نامزد شد و هشت جایزه دریافت کرد.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

****

دنزل واشینگتن در نقش مالکوم ایکس در فیلم «مالکوم ایکس»

این فیلم به کارگردانی اسپایک لی داستان زندگی و مرگ انقلابی مسلمان و سیاه پوست آمریکایی را روایت می‌کند که بر علیه تبعیض نژادی در این کشور مبارزه می‌کرد؛ مالکوم در سن ۳۹ سالگی ترور شد که گفته می‌شود پلیس FBI این کار را انجام داده است.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

 

لئوناردو دیکاپریو در نقش هیو گلاس در فیلم سینمایی «از گور برخواسته»

لئوناردو دی کاپریو که با این فیلم توانست آخرین جایزه اسکار خود را دریافت کند داستان یک گروه شکارچی است که در یک کوهستان به خاطر حمله سرخ پوست‌ها گرفتار می‌شوند و حالا هیو گلس (لئو دیکاپریو) قرار است با راهنمایی‌های خود آن‌ها را نجات دهد.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

****

مورگان فریمن در نقش نلسون ماندلا در فیلم «شکست ناپذیر»

 نلسون ماندلا با بازی مورگان فریمن، رهبر انقلاب آفریقای جنوبی است که می‌خواهد بین مردم آفریقای جنوبی وحدت به وجود بیاورد. این درحالی است که او در زمان از بین رفتن نژاد پرستی از زندان آزاد شده و به عنوان رئیس جمهور برگزیده شده است.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

****

مریل استریپ در نقش مارگارت تاچر در فیلم «بانوی آهنین»

مارگارت تاچر نخستین نخست وزیر بریتانیا بود و این فیلم داستان چگونه رسیدن وی به این منسب و اینکه چگونه انگلیس را در نابسامانی‌های سیاسی و اقتصادی و جنگ منطقه‌ای کنترل می‌کند. استریپ با این فیلم توانست جایزه گلدن گلوب و بفتا را دریافت کند.

بازیگرانی که نقش افراد شبیه به خود را بازی کرده اند

انتهای پیام/

 

ارسال نظر