تماس با ما درباره ما
کد خبر: 182

نتفلیکس علیه قرارداد خالقان «بازی تاج و تخت»!

سینماآنلاین: دیوید بنیاف و دی بی وایس با شبکه استریم نتفلیکس قرارداد همکاری نوشتند و این دو خالق «بازی تاج و تخت» موظف شدند تا با استودیو دیگری وارد همکاری نشوند.

امضای قرارداد  ۲۰۰ میلیون دلاری برای رقابت با مدعیان

به گزارش سینماآنلاین به نقل از سینماناب: وبسایت خبری ددلاین مدتی قبل خبری از توافق سازندگان سریال «بازی تاج و تخت» (Game of Thrones) با شبکه نتفلیکس منتشر کرده بود که در آن زمان در حد یک شایعه بود. حال به تازگی وبسایت خبری هالیوود ریپرورتر مطلبی را منتشر کرده که این خبر را تایید می‌کند. به نظر می‌رسد که شبکه استریم نتفلیکس با دیوید بنیاف و دی بی وایس قراردادی بزرگ و چند جانبه معادل ۲۰۰ میلیون دلار را امضا کرده است. با توجه به قرارداد نوشته شده، این دو کارگردان وظیفه دارند تا تهیه کنندگی، نویسندگی و کارگردانی برخی از سریال‌ها و فیلم‌های این شبکه را برعهده بگیرند. به نظر می‌رسد که نتفلیکس در رقابت با شش رقیب استودیویی‌اش همچون اپل، آمازون و دیزنی تصمیم به بستن این قرارداد گرفته و ظاهراً دیوید بنیاف و دی بی وایس پس از به پایان رسیدن فصل هشتم بازی تاج و تخت محبوبیت زیادی بین استودیوهای سینمایی پیدا کرده اند.

براساس این گزارش،البته طبق این قرارداد این دو کارگردان اجازه همکاری با استودیوهای دیگری را ندارند. تد ساراندوس، مدیر داخلی این شبکه طی بیانیه‌ای در اینباره گفت: “ما از حضور دیوید بنیاف و دی بی وایس در نتفلیکس بسیار استقبال کرده و هیجان‌زده‌ایم. آن‌ها ذهنی خلاق دارند و با داستان‌سرایی جذاب‌شان مخاطبان زیادی را در سرتاسر جهان با خود همراه کرده‌اند. نمی‌توانیم بیشتر از این صبر کنیم تا ببینم آن‌ها چه ایده‌های جذابی برای ارائه دادن دارند.” هنوز مشخص نیست که این قرارداد همکاری نکردن با فیلم‌های سینمایی را هم دربر می‌گیرد یا خیر اما با توجه به شایعات و اخبار منتشر شده به نظر می‌رسد که این قرارداد فقط به فعالیت در تلویزیون اختصاص داشته باشد. شما نیز اگر نظری داشتید با ما در میان بگذارید.

 

ارسال نظر