تماس با ما درباره ما
کد خبر: 1223

بازیگر «پلنگ سیاه» مغلوب سرطان شد

سینماآنلاین:بازیگری که با بازی در فیلم «پلنگ سیاه» به خوبی درخشید در ۴۳ سالگی بر اثر سرطان جان باخت.

درگذشت چادویک بوزمن در 43 سالگی

به گزارش سینماآنلاین؛چادویک بوزمن بازیگر «پلنگ سیاه» دیشب (جمعه) پس از نبردی ۴ ساله با بیماری سرطان روده جان باخت. او ۴۳ ساله بود.

پیش از آنکه وی به گروه بازیگران ابرقهرمان استودیو مارول بدل شود؛ ایفاگر نقش‌های نمادهای مبارزات سیاهان آمریکا بود و در نقش جکی رابینسون در فیلم «۴۲» محصول ۲۰۱۳ و جیمز براون در فیلم «بلند شوید» ۲۰۱۴ بازی کرده بود.

فیلم نخست تصویرگر زندگی رابینسون، بازیکن حرفه‌ای بیس‌بال و فیلم دوم با تمرکز بر زندگی جیمز براون، خواننده، ترانه‌سرا و نوازنده سرشناس موسیقی فانک و از چهره‌های تاثیرگذار موسیقی قرن بیستم ساخته شده است.

کوین فایگی رییس مارول استودیوز با انتشار بیانیه‌ای در این باره گفت: از دست رفتن چادویک واقعاً مصیبتی است. او «تی‌چالا» ی ما بود، پلنگ سیاه ما و دوست عزیزمان. هر وقت که او پا در لوکیشن می گذاشت کاریزما و لذتش را به دیگران منتقل می‌کرد و هر بار که روی پرده ظاهر می‌شد چیزی واقعی از عظمتش را عیان می‌کرد.

چادویک بوزمن سال ۲۰۱۸ هنرپیشه اصلی فیلم «پلنگ سیاه» بود و این فیلم با اقبال زیاد روبه رو شد و در نودو یکمین دوره اسکار در هفت رشته نامزد شد و سه اسکار نیز دریافت کرد.

 

ارسال نظر