تماس با ما درباره ما
کد خبر: 935

اجراهای تئاترشهر در فروردین ۹۹ ادامه می یابد

مجموعه تئاتر شهر در اطلاعیه‌ای در خصوص نحوه اعلام برنامه‌های آینده تالارهای این مجموعه در سال ۹۹ و اجراهای به تعویق افتاده اسفندماه سال ۹۸ توضیحاتی را ارائه داد.

تئاترشهر

به گزارش واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر،  در متن این اطلاعیه آمده است: با ضرورت پیش آمده در تعطیلی ناگزیر فعالیت‌ها در مراکز عمومی عرضه آثار هنری، از جمله تالارهای اجرای نمایش، در اطلاعیه‌های اخیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و تأسی از دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و به جهت اولویت غیر قابل انکار حفظ سلامت تماشاگران، هنرمندان و کارکنان و همچنین جلوگیری از گسترش و شیوع بیشتر این ویروس، مجموعه تئاتر شهر در تعامل و رایزنی با گروه‌های نمایشی تا پایان امسال اجرایی را روی صحنه نخواهد داشت، همچنین تمرین و آماده سازی نمایش و سایر خدماتی که باعث اجتماع افراد در این مجموعه می‌شود نیز به دلایل بهداشتی ممکن نخواهد بود.

در صورت مساعد شدن شرایط و ارائه مجوز رسمی فعالیت مجدد بر اساس اطلاعیه‌ها و ابلاغ‌های رسمی از سوی مراجع ذیصلاح، نمایش‌هایی که در پایان سال و در تالارهای پنجگانه مجموعه تئاتر شهر روی صحنه بودند از تاریخ پنجم فرودین ۱۳۹۹ به اجرای خود ادامه خواهند داد. 

با وجود اینکه در ایام تعطیلی فعالیت این مجموعه پاکسازی و ضد عفونی کردن اماکن موجود صورت گرفته است، برای از سرگیری فعالیت‌های اجرایی، کارکنان مجموعه تئاتر شهر با همکاری و همدلی هنرمندان، تدابیر بهداشتی لازم و سالم سازی فضای حضور تماشاگران را برای تضمین هر چه بیشتر تندرستی همه‌ هموطنان در این مجموعه‌ فرهنگی و هنری فراهم خواهد کرد.

لازم به ذکر و تأکید است که بنا بر همین ضرورت و تأخیر و تمدید اجراهای نمایشی، به ناگزیر جدول از پیش تعیین شده سال ۱۳۹۹ در این مجموعه دستخوش تغییر خواهد شد و ضمن احترام به کوشش و برنامه ریزی تمامی گروه‌های در نوبت اجرا و سپاسگزاری از صبوری و حسن تعامل و همکاری آنها، برنامه جدید به محض از سرگیری دوباره‌ اجراها و اطمینان از قطعیت زمان‌بندی‌ها تعیین و به گروه‌ها اعلام و ابلاغ خواهد شد.

تغییر برنامه های جدول اجرای این مجموعه در سال آینده، چنان که پیش از این نیز مد نظر قرار گرفته بود، متناسب با زمانبندی برگزاری جشنواره های بین المللی نمایش عروسکی و تئاتر فجر و تناسب نوع و شرایط نمایش ها با مناسبت های موجود در تقویم سالانه صورت خواهد گرفت.

کوشش مجدانه‌ مجموعه تئاتر شهر همدلی، همکاری و تعامل سازنده با تمامی دست اندرکاران و مخاطبان هنر نمایش است تا گذار از این شرایط ویژه، با کمترین آسیب و تنگنا صورت می گیرد و بنابر همین سیاست کاری، تماس و گفت و گوی مستمر را با سرپرستان گروه‌های اجرایی جهت تأمین امکانات مناسب تر و متناسب با شرایط موجود پی خواهد گرفت.

مجموعه تئاتر شهر ضمن آرزوی تندرستی و سلامت برای یکایک هموطنان و هنرمندان، صمیمانه از تلاش های ایثارگرانه‌ پزشکان، پرستاران و کادر گرانقدر درمان و تمامی کسانی که در هر کسوت، جایگاه و نهادی در مبارزه با فراگیری این بیماری کوشش‌های بی دریغ می‌کنند سپاسگزار است و امیدوار است در آینده‌ نزدیک با حضور درخشان هنرمندان عزیز تئاتر روی صحنه‌های این مجموعه در افزایش نشاط، امید و روحیه‌ سازنده جامعه نقش فرهنگی خویش را ایفا کند.

 

ارسال نظر