تماس با ما درباره ما
کد خبر: 904

تغییرات لحظه آخری در جدول اجراهای جشنواره تئاتر فجر

دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آخرین تغییرات در برنامه اجراها و جابجایی چند اثر را اعلام کرد.

جشنواره تئاتر فجر

به گزارش روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، توضیحاتی را درباره تغییر برنامه و جابجایی چند اثر به شرح زیر منتشر کرد.

- نمایش ارواح از کشور سوئیس که روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ بهمن در کارگاه دکور تالار وحدت به صحنه خواهد رفت شامل دو نمایش جعبه و اتاق است.

- نمایش قدم زدن در مسیر از کشور بلژیک که قرار بود روزهای ۱۷، ۱۸ و ۱۹ بهمن در محوطه تئاتر شهر اجرا شود، از جدول جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر خارج شد.

- محل اجرای نمایش بیگانه در خانه به کارگردانی محمد مساوات بدون تغییر در ساعت و روز اجرا از تئاتر مستقل تهران به سالن اصلی تئاتر شهر تغییر کرد.

- نمایش محیطی بیا جلوتر نوشته حسین برفی نژاد به کارگردانی سجاد باقری از ۱۰ تا ۲۰ بهمن ماه در بخش به علاوه فجر در عمارت نوفل لوشاتو اجرا خواهد شد.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه فعالیت خود را آغاز میکند و شامگاه ۲۱ بهمن‌ماه به کار خود پایان خواهد داد.
فراخوان این دوره از جشنواره تیرماه سال جاری منتشر شد که در متن آن آثار را در بخش های صحنه‌ای، نمایش‌های خیابانی، دیگرگونه‌های اجرایی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی و بخش به علاوه فجر به صورت رقابتی و غیر رقابتی به صورت تفکیک شده پذیرفت.
بر همین اساس آثار پذیرفته شده در بخش پوستر و عکس تئاتر در نمایشگاه لحظه قطعی از ۵ تا ۱۵ بهمن ماه سال جاری در خانه هنرمندان ایران برپا و ۵۹ عکس از ۴۹ عکاس و ۶۰ پوستر از ۳۵ طراح به نمایش گذاشته شده است.
بعد از حواشی انصراف ها نیز از ۳۰ اثر بخش رقابتی ۲۲ نمایش و از ۲۷ اثر بخش غیررقابتی ۱۵ اجرا در جشنواره حضور دارند.
همچنین از هفت اثر بخش بین الملل شش اثر اجرا خواهند داشت و در این میان یک اثر به ۲۲ نمایش بخش خیابانی و در بخش رادیو نمایش نیز یک اثر به ۱۰ نمایش قبلی اضافه شده است که این دو نمایش جدید ویژه سردار شهید قاسم سلیمانی و سانحه دیدگان هواپیما اختصاص دارد.

 

ارسال نظر